Tylko kochankowie przeżyją to obraz pełen emocji

Tylko kochankowie przeżyją to obraz pełen emocji. Dziwnie to brzmi? Czasami mam wrażenie, że podczas oglądania filmu czuję przeróżne smaki trochę jak przy haśle “cytryna” można poczuć “smak” cytryny. Tak samo miałem przy “Tylko kochankowie przeżyją” tylko na większą skalę. Dosłownie odebrałem film każdym zmysłem. Film jest bogaty w dźwięki, obrazy i dialogi.

Ale w moich wspomnieniach najbardziej utkwiły mi obrazy. Mistyczne. Tak samo jak mistyczni bohaterowie. I nie chodzi mi wcale o to, że mówimy o wampirach. Mówię o zjawiskowości aktorów. Tilda Swinton oraz Tom Hiddleston I wykreowali najbardziej zjawiskową parę jaką udało mi się zobaczyć w filmie.

Tylko kochankowie przeżyją
Photo: press materials

Tylko kochankowie przeżyją – piękny film

Ale jest to trudne piękno do opisania. W sumie to tak jakbym miał opisać mój stan gdy w otwartym basenie na szczycie wzgórza otoczony gajem oliwnym miałem widoki po horyzont na wzgórza Toskanii. Nie umiem nic więcej napisać jak “wspaniale”, “niesamowicie”, “zjawiskowo”. Taki jest ten film. Przynajmniej ja tak go odebrałem. Dla znawców kina podpowiedzią samą w sobie jest reżyser: Jim Jarmusch. I nic więcej nie trzeba pisać.

Tylko kochankowie przeżyją
Photo: press materials

Tylko kochankowie przeżyją – opowiedziana historia

Ale oczywiście na potrzeby lepszej oceny poświęcę chwile przy poszczególnych elementach. Główny wątek jest świetny. Lepiej nie da się pokazać pewnej nieznośności bytu. Wątki poboczne są dopieszczone i tak samo “genialne”.

Tylko kochankowie przeżyją
Photo: press materials

Tylko kochankowie przeżyją – gra aktorska

Wyśmienita. To uczta w takim samym wymiarze jak stołowanie się w restauracji prowadzonej przez członka Narodowej Reprezentacji Polskich Kucharzy (OSSKiC).

Tylko kochankowie przeżyją
Photo: press materials

Tylko kochankowie przeżyją  – Muzyka, obraz i efekty specjalne

Niezapomniane wrażenia. Jakbym był na świetnej wycieczce np. w Padwie (atrakcje turystyczne Padwy).

Tylko kochankowie przeżyją – chęć obejrzenia ponownie za 2 lata

Bardzo mała. Ale wynika to z całkowicie innej przyczyny niż zazwyczaj występującej przy tego typu stwierdzeniach. Film jest tak piękny pod każdym względem, że pamiętam go do dzisiaj. Szczególnie czuję ciągle tą malowaną atmosferę. Trudno to opisać.

Tylko kochankowie przeżyją – ocena końcowa

Film ten to wspaniała uczta. Doradzam by spożyć ją w kinie. Tylko duży ekran jest w stanie oddać każdy element, który ten film oferuje.

Ocena 8,8/10.

Trailer & Teaser

Powiązane artykuły

Komentarze

Tylko kochankowie przeżyją to obraz pełen emocji. Dziwnie to brzmi? Czasami mam wrażenie, że podczas oglądania filmu czuję przeróżne smaki trochę jak przy haśle "cytryna" można poczuć "smak" cytryny. Tak samo miałem przy "Tylko kochankowie przeżyją" tylko na większą skalę. Dosłownie odebrałem film każdym...Tylko kochankowie przeżyją to obraz pełen emocji