Ta witryna jest nieosiągalna – OVH i DnssecRollZsk

Ta witryna jest nieosiągalna lub ewentualnie Niestety… nie można przejść do tej strony lub podobnej treści komunikat w zależności od przeglądarki z jakiej korzystamy powoduje u użytkownika zgrzyt a u właściciela witryny palpitacje serca. Obawę ale (przynajmniej u mnie) wkurzenie. Duże. I co tym razem znów się zepsuło? Otóż..

Ta witryna jest nieosiągalna

Mam stronę internetową BeVario Aquatic i od dłuższego czasu nic w niej nie kombinuję to znaczy, nie dokładam wtyczek, nie zmieniam ustawień. Strona spokojnie sobie chodziła i czekała w gotowości na mój kolejny artykuł. I taki układ (idealny) trwał dłuższy czas.

Postanowiłem wejść na tą stronę by popatrzeć na statystyki od strony zaplecza (nawyk) i patrzę a tu mój Chrome a przez to Google wypluł z siebie komunikat: Ta witryna jest nieosiągalna.

Wkurzony zacząłem grzebać. Najpierw szybkie działania (coś usunąć i coś dodać za pomocą FileZilla). Później do dostawcy usługi hostingowej. Czyli OVH.

Czy OVH to dobry dostawca hostingu?

Czy OVH to dobry dostawca różnych usług związanych z domenami i hostingiem? Generalnie jestem zadowolony. Przez wiele lat (oh..więcej niż dekada) korzystam z OVH i zdarzeń typu incydent z poprawnością działania moich projektów było nie wiele. A z tych co były zazwyczaj to zazwyczaj wywołane były moimi błędami. O samym OVH nie będę się tu rozpisywał (ale popełnię dłuższy mój wpis w ramach szerokiej opinii czy recenzji o tym usługodawcy).

Przegląd domen i ustawień

Szybkie moje spojrzenie po domenach, DNS i strefach DNS wskazało na wyczyszczenie IP w polach A. A w zasadzie brak pól A w strefie DNS dla tej domeny.

Patrzę na zakładkę planowane działania i widzę zadanie “DnssecRollZsk”. Czas realizacji – doba.

Czyli przed dobę moja witryna będzie pokiereszowana. Generalnie nie tyle zależy mi na tym etapie na wrażeniach użytkowników bo jest ich malutko. Chodzi mi o wyszukiwarki i indeksowanie. Znów w plecy. Jestem wkurzony.

Ta witryna jest nieosiągalna

Taki stan jest zagrożeniem dla indeksowania i dla pozycji w wyszukiwarkach. A przedłużający się taki stan to zgon witryny/ projektu. Dlatego jestem wkurzony na OVH ale też dlatego zachęcam Was do częstszego zaglądania na swoje strony nawet jeżeli nie macie nic tam do dodania. Po prostu szybkie spojrzenie czy działa.

Co do mnie i mojej strony o akwarystyce. Cóż. Na razie zostawię to odłogiem. Zobaczę za dobę. Wtedy jeżeli nadal będzie źle to zrobię albo pełny reset strefy DNS albo po prostu dodam pole A z IP. Jestem wkurzony…

No ale patrząc pozytywnie – mam o czym napisać na BeVario Life. Mam nieodparte wrażenie, że awaria strony dobrze pasuje do “Life”…

Ta witryna jest nieosiągalna – jestem niecierpliwy

Cóż, nie mam cierpliwości w sobie. Jednak postanowiłem szybko dodać brakujący rekord A w strefie DNS i ustawiłem IP dla bevario.com i www.bevario.com. O tyle pochwalę OVH, że to nastąpiło natychmiastowo. I natychmiastowo witryna już działa. Ale będę obserwował uważnie. Jak ja nie lubię jak coś się psuje.

Powiązane artykuły

Komentarze