Steam Winter Sale 2022 najlepsze okazje – największe obniżki.

Steam Winter Sale 2022 najlepsze okazje – największe obniżki. Szukałem list czy artykułów podających ciekawe przykłady. Nic nie znalazłem ciekawego dla siebie. Sam poszukałem na Steam i po wielu rozważaniach wybrałem kilka ciekawych (i tanich) pozycji. Być może ta lista komuś się przyda.

Zanim zacznę wymieniać gry zaznaczę, że po raz kolejny mam ponure myśli jeżeli chodzi o korzystanie z Steam jeżeli chodzi o wyszukiwanie i przeglądanie pozycji (szczególnie podczas takich wyprzedaży jak Steam Winter Sale 2022). Nie jest to proste. Być może coś mi umknęło ale wolę o tym się nie dowiedzieć. Po co mam się denerwować?

Steam Winter Sale 2022 najlepsze okazje

Poniżej przedstawiam kilka pozycji (jest wszystko co sam kupiłem). Wybory skalkulowane. Z wszystkich zakupów osobiście się cieszę (lub bardzo cieszę). Jest tylko jedna gra w którą wcześniej nie grałem ale na szczęście wszystkie pozostałe, które już ograłem mają duży wskaźnik replayability czyli w języku polskim można to napisać jako: te gry mają duży wskaźnik chęci ponownego ich rozegrania.

Frostpunk: Game of the Year Edition

Gra, którą chciałem mieć. Ale nie za pełną cenę. Opinię taką wyrobiłem sobie grając w bazową wersję. Jak dla mnie była ona za krótka jak za taką cenę (około 100 zł). No ale przydarzył się Steam Winter Sale 2022 i okazało się, że Frostpunk ma niezłą przecenę. W wersji GOTY kosztuje odpowiednio . To jest moje subiektywne zdanie – gra uzyskała wydłużoną możliwość ponownego rozgrywania i cena w moje opinii jest bardzo dobra jak za tą grę, za to co oferuje i na ile oferuje. Bez obniżki 100 zł ale za wersję GOTY byłoby normalną ceną. Ale nie. Ona by kosztowała 235,96 zł! Dzięki Steam Winter Sale 2022 za grę na pełnym wypasie (wszystkie DLC) zapłaciłem aż 50,09 zł.

This War of Mine: Complete Edition

Wiem, że można mieć tą grę od polskiego rządu. Grałem w tą grę u znajomego długi czas po tym jak została wydana i naprawdę mnie urzekła. Jest w niej coś co lubię czyli balans pomiędzy prostotą a rozbudowaniem tak by się nie nudziła i by nie zburzała jakakolwiek niepotrzebna mechanika w płynnej czerpaniu satysfakcji z chłonięcia świata. A świat jest niepokojąco realistyczny. Biorąc pod uwagę co się dzieje u naszego sąsiada to ta gra jest na czasie. W sumie, ona zawsze (niestety) będzie na czasie.

Ponieważ trafiła się okazja na Steam Winter Sale 2022 to naprawdę z przyjemnością zakupiłem ten zestaw (zawiera wszystkie DLC) – zamiast 105,47 zł kosztował z obniżką 85% tylko 15,44 zł.

Dodatkowo za 3,59 zł kupiłem DLC This War of Mine: War Child Charity czyli uczestniczyłem w akcji charytatywnej. Jestem w pełni zadowolony.

Mars: War Logs

Jest to zakup w ramach uzupełnienia pewnych typów gier kolekcji. Mimo mankamentów gry The Technomancer polubiłem ten produkt studia Spiders dlatego jak nadarzyła się okazja to bez mrugnięcia okiem zakupiłem właśnie Mars: War Logs. Gra nie będzie rozgrywana od razu. To jest produkt kupiony z zimną logiką. Zresztą dosłownie nic nie kupiłem na tej przecenie noworocznej z tzw. gorącą głową. Bo nic ciekawego nie zobaczyłem a jak zobaczyłem to przecena minimalna.

Wracając do Mars: War Logs. Gra ta kosztowała mnie 2,99 zł (przecena z 14,99 zł) czyli grosze. Gdyby ktoś chciał to The Technomancer jest też w podobnej cenie (po przecenie 6,39 zł – bazowo 31,99 zł).

Uzupełnienie: grę już ograłem i napisałem recenzję (Recenzja Mars War Logs – Gra mnie wkurza)

STAR WARS Jedi: Fallen Order Deluxe Edition

To jest bardzo dobry zakup. Z dwóch powodów. Po pierwsze może skończę grę przy okazji robiąc odznaki i osiągnięcia. Moja poprzednia przygoda z grą skończyła się mniej więcej w połowie. A drugi powód? Jest prosty. Wielkimi krokami nadchodzi druga część gdzie nasz bohater będzie kilka lat starszy. Warto więc już teraz podczas Steam Winter Sale 2022 (jak jest tanio) zacząć kompletować kolekcję bo mam przeczucie, że na dwóch częściach się nie skończy.

Wybrałem wersję Deluxe bo za kilka złotych więcej ma pełną wersję (wraz z skórkami itp). Cena tej wersji to po obniżce 30,78 zł (bazowo 219,90 zł) czyli dobra okazja. Tym bardziej, że gra też jest dobra.

Uzupełnienie: grę już ograłem i napisałem recenzję (Recenzja Star Wars Jedi Fallen Order – Upadły Zakon)

Another World – 20th Anniversary Edition

No dobra. Może nie skłamałem, pisząc wcześniej, że nic tym razem (podczas obecnej edycji Steam Winter Sale) nie kupowałem z gorącą głową ale to nie do końca też prawda. Jedyną grę, którą kupiłem z mocniej bijącym sercem (sercem pełnego sentymentu do czasów mojej Amigi) to właśnie ta gra. Gdyby kosztowała powyżej 10 zł to zapewne bym sobie odpuścił ale w tej cenie to po prostu żal jej nie mieć u siebie.

O tyle jestem jej ciekawy, że bazowa gra ważyła tyle co nic a ta odsłona na Steam to cały 1 GB. O matko..

Ile ten sentyment mnie kosztował? Całe 7,19 zł (bazowo 35,99 zł). Jest to dobra cena jak za szansę poczucia tych dawnych emocji. A sama gra jest świetna (i trudna). Polecam!

Steam Winter Sale 2022 – podsumowanie

Jak widać na liście poniżej za niewiele ponad 100 złotych udało mi się kupić naprawdę dużo. Życzę Wam byście zdążyli i coś upolowali. Możliwe, że moje wybory przypadną Wam do gustu.

  • This War of Mine: Complete Edition – 85% – 15,44 zł (105,47 zł) – link
  • This War of Mine: War Child Charity – 3,59 zł – link
  • Frostpunk: Game of the Year Edition – 79% – 50,09 zł (235,96 zł) – link
  • Mars: War Logs – 80% – 2,99 zł (14,99 zł) – link
  • STAR WARS Jedi: Fallen Order Deluxe Edition – 86% – 30,78 zł (219,90 zł) – link
  • Another World – 20th Anniversary Edition – 80% – 7,19 zł (35,99 zł) – link

Powiązane artykuły

Komentarze