Serial For All Mankind to perełka sf na Apple TV

Serial For All Mankind to perełka sf na Apple TV. Perełka ze skazą ale o tym później. Warto zobaczyć ten serial sci fi, który jest jedną z przyczyn dla których chwalę Apple TV.

Apple TV – co można tam zobaczyć?

Niewiele. Tam jest naprawdę mało pozycji. A do tego abonament jest dość drogi. Więc skąd mój zachwyt? Mało ale dobrze a wręcz bardzo dobrze. Dlatego nie zachęcam by mieć stały abonament tej platformy ale jak się pojawi możliwość to warto wziąć sobie 1 miesiąc i obejrzeć kilka ciekawych produkcji. Czasami też, zdarza się okazja, że można dostać Apple TV za darmo. Co by nie było – polecam.

Serial For All Mankind – fabuła

Jak ją opisać by nie zepsuć seansu? Wyobraźcie sobie, że cofacie się w czasie do początków wyścigu kosmicznego pomiędzy USA a ZSRR i to co znacie czyli jacy byli ludzie, na jakim polu wygrywał dany kraj, muzyka, wystroje, zainteresowania z tamtych lat są bardzo podobne do tego co wiecie o tamtym czasie. Podkreślę słowo “podobne” bo jest istotne. Drugą podpowiedzią jest zwykłe powiedzenie czyli “co by było gdyby”. I to jest fabuła serialu.

Historia i ta duża, główna  i te mniejsze oraz bardzo małe wątki są przedstawione bardzo dobrze, realistycznie. A do tego mamy kilka innych atutów czyli gra aktorska i oprawa audiowizualna.

Serial For All Mankind – bardzo dobra gra aktorska

Zacznę od bardzo fajnej i rozbudowanej roli Piotra Adamczyka. Brawo. Ja jako fan (psychofan sci fi) dodatkowo od raz rozpoznałem Joela Kinnamana grającego w Altered Carbon. W serialu nie mamy plejady gwiazd rozpoznawalnych od razu (na tym tle dla mnie Piotr Adamczyk był właśnie taką gwiazdą) ale jest grupa solidnych aktorów naprawdę dobrze odgrywających role.

Serial For All Mankind – oprawa audiowizualna

W mojej ocenie stoi na wysokim poziomie. Oczywiście ktoś może się przyczepić tak samo jak nie jeden raz czytałem opinię, że oprawa audiowizualna w serialu sci fi The Expanse jest średnia ale dla mnie jako osoby dość mocno zwracającej uwagę na technikalia oraz fana sci fi to oprawa wizualna była więcej niż wystarczająca.

Moje wrażenia

Pierwszy sezon obejrzałem od dechy do dechy klikajac po prostu kolejny odcinek. Drugi sezon miał swoje gorsze momenty ale też utrzymywał się u mnie dość wysoki poziom chęci obejrzenia kolejnych części (może mniej niż przy sezonie nr. 1 ale nadal).

Sezon 3. Nie wiem co poszło nie tak. Teoretycznie są tam te same składniki co w poprzednich sezonach ale albo już się zmęczyłem serialem albo przestała mnie interesować przyjęta formuła. Ciężko mi zidentyfikować ten problem ale ewidentnie u mnie spadła chęć oglądania dalszych części tego serialu.

Dlaczego więc ciągle uparcie polecam ten serial?

O zaletach wspomniałem ale mnie ten serial ujął dwiema rzeczami: ciekawa alternatywna rzeczywistość, która była tłem dla ukazania podboju kosmosu przez ludzkość na wczesnym etapie z różnych perspektyw. Mamy w tym serialu zawartych kilka filmów “Apollo 13” czyli kilka razy świetnie z tym, że jest to pokazane w sposób bardziej rozbudowany, wydłużony, pogłębiony ale bez utraty pewnego rodzaju napięcia, emocji.

Do pewnego etapu serial ten sprawiał mi dużo satysfakcji. Jak już wspomniałem później dopadło mnie znużenie. Kto wie? Może Was nie dopadnie. Zachęcam by dać szansę, spróbować obejrzeć serial For All Mankind na Aplle TV.

Ocena

Ciężko mi ten serial ocenić. Oceniam go bardzo dobrze ale mam w pamięci moją pewnego rodzaju już nudę i niechęć w 3 sezonie. Pamiętam też naprawdę dużo radości podczas sezonu 1. Jak to umiejscowić względem innych seriali i filmów w szczególności w gatunku sci fi? 7,9/10. Jednak uważam, że 8ki i wzwyż to już oceny zdecydowanie pozytywne a 7,9/10 to wyraz mojej wysokiej opinii o tej pozycji ale bez zdecydowanej i niezachwianej rekomendacji. Pozdrawiam!

Trailer & Teaser

Powiązane artykuły

Komentarze

Serial For All Mankind to perełka sf na Apple TV. Perełka ze skazą ale o tym później. Warto zobaczyć ten serial sci fi, który jest jedną z przyczyn dla których chwalę Apple TV. Apple TV - co można tam zobaczyć? Niewiele. Tam jest naprawdę mało pozycji....Serial For All Mankind to perełka sf na Apple TV