Poradnik Magnum Quest . Część 2 – bohaterowie i ich awansowanie.

Magnum Quest Poradnik. Część 2 – bohaterowie i ich awansowanie. Gra, gdyby ją obrać z rzeczy drugorzędnych ma jeden, jednolity rdzeń. Oparta jest o system kolekcjonowania i awansowania różnych bohaterów. W tej części poradnika zajmę się właśnie sednem tej gry. Do całej otoczki odsyłam do wcześniejszej części poradnika (Magnum Quest Poradnik. Część 1 – jak zacząć?).

Poradnik Magnum Quest – Bohaterowie

W grze Magnum Quest tej mamy do wykonania różnej maści aktywności ale zdecydowana część z nich związana jest z walką jaką musimy stoczyć wystawiając naszą drużynę (złożoną maksymalnie z 5 bohaterów) do walki z przeciwnikiem. Nagrodami zawsze są surowce, które w sposób pośredni lub bezpośredni służą nam do poniesienia jakości naszych bohaterów. Dzięki temu mamy coraz silniejszą drużynę i możemy coraz więcej “zarobić” na coraz trudniejszych wyzwaniach by mieć coraz więcej surowców by mieć coraz silniejszą drużynę. Ogólnie – nieskończona pętla.

W poprzedniej części poradnika wspomniałem o szkołach (albo inaczej – frakcjach) z których mogą pochodzić bohaterowie, o systemie podnoszenia ich poziomu. W tej części poradnika rozwinę system podnoszenia ich rangi. Jest to z jednej strony w sumie proste ale wielu graczy nie mając dobrego rozeznania popełnia dwa błędy:

 1. traci bohaterów na awans wcale nie musząc ich tracić
 2. nie planują długoterminowo co chcą osiągnąć za np. kilka miesięcy

Poradnik Magnum Quest – System rang

Rangi to powiedzmy (by łatwiej zrozumieć) stopnie wojskowe. Można mieć szeregowego poziomu 100, który przegra z pułkownikiem na poziomie 100 (tu poziom rozumiemy jako zwykły “lv”). Ranga to po prostu podnoszenie bazowych statystyk.

Dodatkowo ranga pozwala nam na dostęp do zwykłego awansowania poziomu bohatera (o czym pisałem w poprzednim poradniku; widać to na załączonym obrazku: możemy awansować z 175 do 200 dzięki temu, że podnieśliśmy rangę bohatera). Jeżeli awansowanie na wyższy poziom (np. 260) kosztuje o wiele więcej niż np. awansowanie na poziom 30 to jednak nadal relatywnie szybko można zebrać potrzebę surowce by tego dokonać (pisałem o tej samonapędzającej pętli na wstępie).

Natomiast zdobywanie kolejnych kopii bohaterów by móc dokonać awansu rangi od samego początku jest tak samo trudne, więc trzeba dobrze wiedzieć co się chce osiągnąć za jakiś czas. Oczywiście gracze na wstępie nie wiedzą (bo zapoznają się dopiero z grą i mechaniką) dlatego ważne jest by zastosowali jedną rzecz – nigdy nie sprzedawać złotej kopii bohatera albo nie mając pojęcia jak działa mechanika gry nigdy nie stosować tej kopii do syntezy, fuzji w mocniejszą wersję (o większej randze) bohatera.

Podsumowując: zbieraj kopie, ucz się, przeczytaj ten poradnik i dopiero możesz bawić się w podnoszenie rangi bohaterów.

Poradnik Magnum Quest – Bohaterowie Brązowi

Służą tylko do zbierania odpowiedniej waluty by za jej pomocą kupić losowanie bohatera poziomu srebrny lub złoty. Na nich nie przeprowadzamy fuzji/ nie podnosimy rang. Zawsze sprzedajemy.

Poradnik Magnum Quest – Bohaterowie Złoci

Najcenniejsi. Oczywiście, są bohaterowie złoci “prawdziwi” czyli ci co mają 4 umiejętności oraz ci “fałszywi” czyli z trzema umiejętnościami. Ci fałszywi to po prostu odpowiednio awansowani srebrni. O srebrnych napisze na końcu (specjalnie; dowiesz się też dlaczego). Co do tych złotych “prawdziwych”. Zawsze trzymaj kopie, nigdy nie sprzedawaj (by zyskać walutę do losowania) i nie używaj tych kopii by awansować innych bohaterów z tej samej szkoły (frakcji).

Ostatnia rada jest moją, subiektywną. Gra się zmienia, mechanika również. Może się okazać, że w danym momencie do Twojej drużyny bardziej by pasował inny bohater ale go nie będziesz miał bo użyłeś go do podniesienia rangi innego. A od nowa zbieranie bohaterów by stali się odpowiednio mocni (wysoka ranga) jest bardzo długotrwałe. Właśnie dlatego doradzam byś “chomikował” kopie bohaterów, których nie używasz.

Poradnik Magnum Quest – Bohaterowie Srebrni

Bazowe mięso armatnie w tej grze. Nie chodzi o to, że wystawiasz ich do walki ale chodzi o to, że to na nich ciągle bawisz się w montowanie, fuzję czyli podnoszenie rangi. Nigdy ich nie sprzedawaj. Zawsze korzystaj z nich by stworzyć materiał, który posłuży do podniesienia rangi złotych.

Poradnik Magnum Quest – podnoszenie rang

Jak już pisałem, do podniesienia rangi potrzebujemy odpowiedniej kopii bohatera. Często takiego samego ale nie zawsze. W tym miejscu “nie zawsze” są popełniane błędy i gracze wykorzystują cenne kopie zamiast ich zamienników. Zamienników stworzonych z bohaterów srebrnych. A więc zaczynamy od bohaterów srebrnych

Poradnik Magnum Quest – podnoszenie rang srebrnych bohaterów

Z bazowej kopii srebrnego możemy dojść aż do złotego 3 gwiazdkowego, która służy nam do wyciągnięcia złotego bohatera do wersji “S”. A to jest bardzo dużo. Ponadto po drodze złoty 1 gwiazdkowy i złoty 2 gwiazdkowy odgrywają rolę w naszym planie “oszczędzania” wartościowych kopii tych bohaterów złotych “prawdziwych”.

Ja osobiście by przyspieszyć proces produkcji tego materiału do podnoszenia rang wybieram sobie z danej szkoły tylko jednego bohatera, z którego tworzę kolejne, coraz mocniejsze kopie. Każda inna kopia srebrnego, innego bohatera służy mi do szybkiego uzyskania tych najcenniejszych kopii. Sam system wygląda tak:

(legenda: K – konkretna kopia bohatera danej rangi; D – dowolna kopia bohatera danej rangi)

 1. srebrny K + srebrny K + srebrny K = srebrny 1 gwiazdkowy K
 2. srebrny 1* K + srebrny 1* D + srebrny 1* D = złoty K (i tu widać ten system “oszczędzania” i zarządzania kopiami!)

Poradnik Magnum Quest – podnoszenie rang złotych bohaterów

Jest bardzo podobny do systemu podnoszenia rang srebrnych bohaterów ale jest bardziej rozbudowany bo po prostu możemy dojść do o wiele większej rangi.

Wygląda to tak:

(legenda: K – konkretna kopia bohatera danej rangi; D – dowolna kopia bohatera danej rangi)

 1. złoty Kzłoty K = złoty 1* K
 2. złoty 1* K + złoty 1* D + złoty 1* D = złoty 2* K
 3. złoty 2* K + złoty 1* K = złoty 3* K  (do tego momentu możemy awansować bazowego srebrnego bohatera!)
 4. złoty 3* K + złoty 3* D = złoty 4* K
 5. złoty 4* K + złoty 3* D = złoty 5* K
 6. złoty 5* K + złoty 1* K + złoty 1* K = złoty S
 7. złoty S + złoty 1* K = złoty S1
 8. złoty S1 + złoty 1* K = złoty S2
 9. złoty S2 + złoty 1* K = złoty S3

Jak widać jest kilka miejsc gdzie możemy “oszczędzać” (aczkolwiek, zdecydowana większość procesu jest “czerwona” czyli wymusza na nas zdobycie konkretnego bohatera). Wbrew pozorom wychodzi z tego ładna ilość kopii naszego upatrzonego bohatera, których nie musieliśmy wydać na podnoszenie rangi. Dlatego zalecam mieć w pamięci tą rozpiskę.

Poradnik Magnum Quest – Podsumowanie

Mam nadzieję, że Wam pomogłem. System jest prosty ale w swej prostocie, przewiduje, że gracz może popełnić bardzo bolesny błąd. Mam nadzieję, że teraz takich błędów nie popełnicie. Ostatnia kwestia to wykorzystywanie cennych bohaterów by szybko “napompować” tego konkretnego. Jeżeli zrobiliście to świadomie (wiedząc o wolniejszym systemie czyli wykorzystywaniu srebrnych oraz wiedząc jak trudno zdobywa się te cenne kopie bohaterów) to super. Taki był mój zamiar. Byście, mając pełnię wiedzy, świadomie dokonywali wyborów.

Warto jeszcze raz podkreślić, że jest to jedna z lepszych gier do znalezienia w Google Play. Pozdrawiam!

Powiązane artykuły

Komentarze