Opis filmu YouTube – linki nie działają

Opis filmu YouTube – linki nie działają. Nie mogę zamieścić linków w moim opisie filmu na YouTube. Linki zewnętrzne YouTube. Rozwiązanie problemu.

Opis filmu YouTube

Jest to istotny element każdego filmu jaki znajdziemy na YouTube. Pominę dzisiaj porady dotyczące jak zrobić dobry opis (i zautomatyzować sobie tą pracę bo przy wielu filmach można się zmęczyć niepotrzebnie).

Dzisiaj zajmiemy się kwestią umieszczania linków pod naszymi filmami na kanale YouTube. Dlaczego czasami umieszczamy te linki i nie chcą one działać? W sensie nie są “klikalne”.

Opis filmu YouTube – linki które zawsze są klikalne

Są to linki wewnętrzne a więc kierujące do różnych miejsc w obrębie YouTube (np. https://www.youtube.com/@BeVarioMedia) One zawsze będą “klikalne” wystarczy je dobrze wkleić w opis filmu. A co to jest dobre wklejenie w opis filmu?

Opis filmu YouTube – linki nie działają

Podstawowym problemem nie działających linków w opisie filmu na YouTube jest złe ich wklejenie w opis. YouTube automatycznie zamienia wklejone linki na linki klikalne ale tylko pod warunkiem jeżeli te linki wyglądają odpowiednio czyli:

Linki muszą być organiczne, z dołączonym protokołem https (ewentualnie http).

Jeżeli jednak zamieścimy modyfikacje tych linków np.:

to tak wyglądające linki nie będą automatycznie zamieniane przez YouTube na linki klikalne. Dopowiem, że nie ma możliwości by samemu, ręcznie zrobić link klikalny. To się dzieje automatycznie.

A co w sytuacji gdy w opisie filmu na YouTube prawidłowo wkleiliśmy link a on nadal nie jest klikalny. Cóż. Rozwiązanie tej zagadki (jakoś ciężko znaleźć w Internecie) jest bardzo proste.

Opis filmu YouTube – Linki zewnętrzne YouTube

Jeżeli w opisie filmu wkleiliśmy link do zasobów YouTube (wewnętrzny) i on działa oraz gdy w opisie filmu wkleiliśmy link do naszej strony internetowej (zewnętrzny) i on nie działa to oznacza tylko jedno.

Mamy po prostu zbyt świeże konto na YouTube. Nasz kanał YouTube jest za młody i nie mamy zgody YouTube na linkowanie do zasobów zewnętrznych. Tłumaczą to bezpieczeństwem użytkowników. Słusznie. Mówiąc w skrócie mamy niezweryfikowane konto.

Opis filmu YouTube – weryfikacja konta

A jak uzyskać dostęp do tej funkcji? Wystarczy podczas edycji filmu pod okienkiem gdzie wkleiliśmy link zewnętrzny wejść w opcję weryfikacji (będziemy widzieć zdanie “Aby można było kliknąć linki zewnętrzne, przejdź jednorazową weryfikację”).

Pojawi się okno z opcjami:

  • Użyj weryfikacji wideo – Czas zatwierdzenia: zazwyczaj do 1 dnia – pomożemy Ci nagrać 30-sekundowy film, na którym patrzysz w obiektyw kamery w telefonie.
  • Użyj ważnego dokumentu tożsamości – Czas zatwierdzenia: zazwyczaj do 1 dnia – zrób telefonem zdjęcie swojego dokumentu tożsamości wydanego przez organ państwowy (np. paszportu lub prawa jazdy).
  • Utwórz historię kanału – Czas zatwierdzenia: zazwyczaj do 2 miesięcy– historia tworzy się automatycznie, gdy rozwijasz kanał i przestrzegasz wytycznych dla społeczności.
Ja jako osoba nieufna wybrałem opcję nr. 3. Warto pamiętać, że już od samego początku tworzona jest automatycznie historia kanału. W teorii jeżeli nie masz ochoty wybierać przyspieszonej weryfikacji wystarczy nic nie robić a w zasadzie pracować normalnie bez zwracania uwagi na fakt, że na razie nasze linki zewnętrzne nie są klikalne.
A o tyle musimy normalnie pracować normalnie, że od tego zależy czy tworzenie naszej historii będzie krótkie i pomyślne. Dlatego rozbudowujemy nasz kanał na YouTubie o kolejne pozycje. Dodajemy opis kanału, banery, linki w opisie kanału itp. Nasz kanał musi wyglądać jak każdy godny polecenia kanał. Dodatkowo musi zawierać treści.
Dopiero w takim przypadku YouTube uzna nasz kanał za godny i zweryfikuje go pozytywnie. A wtedy, pisałem wcześniej o tym, YouTube automatycznie zamieni każdy wcześniej umieszczony link w opisach pod filmami na klikalny. Proste? Proste.

Powiązane artykuły

Komentarze