Odcinek 2 The Last of Us. Fantastyczny wstęp

Odcinek 2 The Last of Us. Fantastyczny wstęp. Musiałem przerwać (zresztą akurat intro się zaczęło) by napisać, że wstępne kilka minut odcinka nr 2 serialu The Last of Us było świetne.

Odcinek 2 The Last of Us. Fantastyczny wstęp

Jeszcze nie wiem kto zagrał profesor od grzybów ale kobieta dala mistrzowski popis aktorski. Zresztą całe te kilka minut, statyści i aktorzy drugoplanowi, kamera, scenografia i fenomenalny podkład dźwiękowy złożyło się na 10/10. Po prostu nie widzę innej oceny dla tego wstępu odcinka numer 2 w serialu TLoU. HBO – Ty to potrafisz. Przyznaję.

Dowiedziałem się: Christine Hakim zagrała profesor Ibu Ratna. Aktorstwo na najwyższym poziomie!

Odcinek 2 The Last of Us – początek przygody

Trochę opadł kurz zachwytu przy niepotrzebnej ekspozycji dialogowej. Wydała mi się sztuczna, wymuszona, jakby ktoś nie miał pomysłu na to jak nam przekazać kolejny okruch informacji (u mnie ta scena to średni minus w punktowanej recenzji). Niemniej zdążyłem zauważyć ciekawą scenerię. W mroku dorośli, w niewinnej, dziecięcej scenerii nasza młoda szansa na zwycięstwo ludzkości.

Za to tuż po tej drętwej rozmowie dostaję znów 10/10 scenerię, widok. Zrujnowane miasto odzyskiwane przez przyrodę jest świetne.

Odcinek 2 The Last of Us – miasto

Dużo swobodniejsze dialogi, dość dobre pyskówki i kontry, żarty, informacje o świecie. Co do zamkniętych pomieszczeń – zrobiono je dobrze i dobrze prowadzono napięcie. Ale marudząc powiem, że to najłatwiejszy kawałek chleba. Z drugiej strony i takie proste rzeczy potrafią być skopane w filmach więc na plus (mały) trzeba zaliczyć ten element w serialu The Last of Us.

Muzeum – sceny na schodach oceniam jako średnio – dobre. Za to już walka w pomieszczeniu muzealnym to… Powiem tak: pod koniec filmu World War Z scena w laboratorium bije na głowę tą w The Last of Us.

Ratusz – i znów wskakujemy na bardzo dobry poziom. Scena pożegnania dobrze zagrana.  Scena przejmowania człowieka przez grzyba przypomina mi te lepsze z horroru The Thing. Zapamiętam na długo.

Odcinek 2 The Last of Us – podsumowanie

Odcinek nie równy ale na szczęście ta nierówność to zazwyczaj skoki od dobrego do bardzo dobrego fragmentu. Całościowo odcinek jest zwarty, interesujący, rozwijający mocno świat, dający nadzieję na odcinki przesycone akcją i na koniec: klimatyczny. W zasadzie te słowo “klimatyczny” najbardziej oddaje moje wrażenia po seansie. Generalnie Polecam!

Ocena 8,5/10

Powiązane artykuły

Komentarze

Odcinek 2 The Last of Us. Fantastyczny wstęp. Musiałem przerwać (zresztą akurat intro się zaczęło) by napisać, że wstępne kilka minut odcinka nr 2 serialu The Last of Us było świetne. Odcinek 2 The Last of Us. Fantastyczny wstęp Jeszcze nie wiem kto zagrał profesor od...Odcinek 2 The Last of Us. Fantastyczny wstęp