Netflix Travelers. Podróżnicy to niezły serial sf

Netflix Travelers. Netflix podarował nam niezły serial sf. Wręcz mogę śmiało powiedzieć po obejrzeniu całości, że to bardzo dobry serial. Poniżej przedstawię moją krótką i subiektywną opinię.

Netflix Travelers – bardzo ciekawa historia

Kinematografia towarzyszy ludzkości już od pokoleń, więc nie ma co się dziwić, że często mamy poczucie “deja vu”. a mówiąc mnie subtelnie mamy wrażenie, że oglądamy plagiat. Są produkcje, które korzystają garściami z poprzedników, miksują to i wychodzi coś bardzo dobrego. Albo coś co nadaje się do zapomnienia przy pomocy długotrwałej terapii u wziętego psychologa.

Serial Travelers od Netfliksa to dość unikatowa historia. Możliwe, że jakiś zagorzały fan odnajdzie pewne odniesienia do wcześniejszych produkcji ale trzeba przyznać, że dostaliśmy produkt, który ma w sobie powiew (i to dość duży) oryginalności, świeżości.

Główny wątek, który poznajemy w trakcie serialu dodatkowo potrafi nas zaskoczyć (tak samo jak głównych bohaterów). To jest duży plus bo nie możemy powiedzieć, że serial nas znudzi na jakimś etapie.

Netflix Travelers – wątki poboczne

Wątki poboczne w serialu Travelers są dość mocno splecione z wątkiem głównym i tak samo potrafią się zmienić (ze względu na wątek główny). Ilość wątków pobocznych jest odpowiednia. Tak samo jak czas im poświęcony. Taka dobrze dobrana dawka by móc lepiej poznać głównych bohaterów i by ewentualnie zatrwożyć się o ich los. Niektóre są dość rozbudowane i według mnie dobrze poprowadzone.

Netflix Travelers – gra aktorska

Nie jestem miłośnikiem seriali w ogólności (aczkolwiek mam ich za sobą niezłą liczbę). Stąd nie kojarzę aktorów odgrywających role. Tym bardziej jestem pod wrażeniem po prostu profesjonalizmu. Każdy aktor odegrał swoją postać bardzo dobrze. Nadał jej unikatowości. To też zasługa zaplecza (scenopisarzy, reżysera, producentów), że zostawili każdej postaci tyle czasu i miejsca by odpowiednio ją przedstawić. Osobiście nie mam poczucia niedosytu przy jakiejkolwiek postaci. Poznałem każdą w takim stopniu w jakim serial pobudzał moje zainteresowanie.

Netflix Travelers – efekty specjalne

Jeżeli chodzi o ilość “efektów specjalnych” to jest tyle ile potrzeba dla podtrzymania ducha sf i po prostu wizualizacji. Dużo lepiej wyglądają “stacjonarne” efekty czyli dekoracje. Animacje stoją na gorszym poziomie. Muzyka po prostu jest (zaleta to, że nie przeszkadza). Obraz poprawny. Ocena ogólna – Poprawne z plusem.

Netflix Travelers – chęć obejrzenia kolejnego odcinka

U mnie była bardzo duża. To nie było tak jak w przypadku mojej osobistej listy Top. Ale naprawdę odkąd zacząłem oglądać to regularnie, codziennie jeden czy trzy odcinki sobie zobaczyłem.

Netflix Travelers – chęć obejrzenia ponownie za 2 lata

Niestety tu już nie jest tak dobrze. Ogólnie seriale cierpią na dość niską chęć powrotu widza (jest kilka wyjątków) i serial Netflixa Travelers też cierpi na tą chorobę. Po prostu główny wątek jest dominujący i każdy oddzielny odcinek jest mu silnie przyporządkowany. Szansa, że po dwóch latach coś zapomnimy jest mała. A jeżeli tak to nie ma sensu poznawać historii od nowa w sytuacji, że pojedynczy odcinek też nie dostarczy nam odpowiedniej dawki emocji.

Netflix Travelers – ocena końcowa

Ocena końcowa serialu Travelers jest u mnie jest dość wysoka. Doceniam wątek główny, który nie pojawia się dość często w filmach czy serialach sf. Doceniam też, że dla mnie historia opowiedziana jest przekonywująco. Jest to możliwe dzięki bardzo dobrej grze aktorskiej. Serial całościowo mnie nie znudził. Nawet “najnudniejsze” odcinki, których wielu nie było, stały na wysokim poziomie.

Niemniej przez cały czas oglądania nie miałem poczucia, że obcuję z czymś wybitnym. Po prostu obejrzałem dobry serial. Dlatego oceniam ten serial na 7,3/10.

Można żałować, że Netflix zamknął ten projekt i dostaliśmy tylko 3 sezony serialu Travelers, ale dla pocieszenia powiem, że serial kończy się spójnie. No i dostaliśmy furtkę do kontynuacji (z całkowicie nowymi bohaterami być może w innym czasie). Ciekawe czy Netflix z tego skorzysta.

Trailer & Teaser

Powiązane artykuły

Komentarze

Netflix Travelers. Netflix podarował nam niezły serial sf. Wręcz mogę śmiało powiedzieć po obejrzeniu całości, że to bardzo dobry serial. Poniżej przedstawię moją krótką i subiektywną opinię. Netflix Travelers - bardzo ciekawa historia Kinematografia towarzyszy ludzkości już od pokoleń, więc nie ma co się dziwić, że...Netflix Travelers. Podróżnicy to niezły serial sf