Netflix Serial Ragnarok. Norweska wersja filmów o superbohaterach. Warto?

Netflix Serial Ragnarok. Norweska wersja filmów o superbohaterach. Warto? To nie jest serial podobny do serialu Wikingowie. To jest danie przygotowane przez Netflixa. Co z tego wyszło?

Netflix Serial Ragnarok

Małe miasteczko w Norwegii. Jedno z wielu. Standardowe problemy małomiasteczkowych mieszkańców. Czyżby? Lokalni celebryci i uciskana szara masa. Czy tylko o to chodzi? Pogoń za bogactwem, okupiona intrygami i morderstwami. Tylko tyle? Globalne problemy związane z ekologią. Wpływ na środowisko i na ludzi. Eko bzdury? Wtrącone wątki “netfliksowe”. Strawne? Otoczka fantasy. Przesadzili?

Serial Ragnarok
@Netflix

W filmie gra pierwsze skrzypce bardzo wielu młodych aktorów. Na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że to typowy serial dla młodzieży. Ja młodzieżą nie jest i świetnie się odnalazłem w tym serialu. W mojej ocenie jest to film z młodymi aktorami w bardzo dojrzałej konwencji.

Serial Ragnarok
@Netflix

Netflix Serial Ragnarok – moja obecnie ulubiona rodzinka Adamsów

Zakochałem się w rodzinie “złych”. Interakcje między nimi oraz interakcje tej rodziny z otoczeniem dają mi dużo przyjemności. Przy śledzeniu losów tych bohaterów mam odczucie “chcę więcej i to już, natychmiast”.

Netflix Serial Ragnarok – Gra aktorska

Gra aktorska jest na bardzo wysokim poziomie. Dotyczy to każdego poziomu postaci (główna, poboczna czy epizodyczna). W ogóle to trzeba jakoś wysłać podziękowania dla ludzi od castingu. Dobrali wizualnie postacie tak perfekcyjnie, że człowiek ma poczucie iż tak wyglądali mityczni bogowie i giganci z norweskich mitologii. Oczywiście wspomniana bardzo dobra gra aktorska pomaga w ujawnieniu się oraz utrzymania tego odczucia.

Serial Ragnarok
@Netflix

Netflix Serial Ragnarok – Historia

To co podoba mi się w tym serialu to to, że historia jest wielopoziomowa. Można odbierać wprost. Można odbierać przez filtr fantasy. A można po prostu delektować się tą fantastyczną mieszanką jaką przygotowali dla nas twórcy.

Netflix Serial Ragnarok – Czym film mnie ujął?

Równowaga w wielu aspektach. Fantasy? Jest ale nie przytłaczające. Nie niszczy pozostałych warstw filmu. Aktorzy? Są świetni ale jest ich wielu na dobrym poziomie więc nie czuje się “spadku jakości momentów” w trakcie oglądania filmu. Historia główna? Świetna ale znów powtórzę się: można ją odbierać na wielu poziomach więc wielu widzów się odnajdzie w tym serialu. Wątki poboczne? Wiele ale nie męczących. Stanowią dobre urozmaicenie by zanadto się nie wypalić w trakcie śledzenia wątku głównego. Oczywiście klimat norweskiej prowincji (zdjęcia powodują u mnie wzdychanie), świetnie dobrana muzyka (kilka ostrych kawałków które mi się spodobały od razu).

Jedną z zalet tego serialu jest także to, że to film o superbohaterach ale nie wydaniu amerykańskim. to nie jest tak, że nie podobają mi się amerykańskie filmy czy seriale o superbohaterach ale ta forma dosłownie zalała rynek. Więc znalezienie czegoś nowego, dobrego jest tak odświeżające, że trudno te uczucie opisać.

Mógłbym tak pisać i pisać ale i tak wszystko można zamknąć w słowie “równowaga”. Co ciekawe – cały film poświęcony jest walce o przywrócenie równowagi.

Serial Ragnarok
@Netflix

Netflix Serial Ragnarok – chęć obejrzenia kolejnego odcinka

Bardzo duża. Świetna historia w świetnym opakowaniu.

Netflix Serial Ragnarok – chęć obejrzenia ponownie za 2 lata

Duża. Serial ten ma wiele przyjemnych aspektów, które z miłą chęcią sobie przypomnę po jakimś czasie. Ale to nie jest Gra o Tron.

Netflix Serial Ragnarok – Podsumowanie

Dla każdego kto uwielbia skandynawskie filmy oraz mity ten serial powinien stanowić fantastyczną kinową wycieczkę do Norwegii. Pozostałym widzom polecam ten serial bo jest wyjątkowo strawny.

Ocena 8,1/10

Trailer & Teaser

Powiązane artykuły

Komentarze

Netflix Serial Ragnarok. Norweska wersja filmów o superbohaterach. Warto? To nie jest serial podobny do serialu Wikingowie. To jest danie przygotowane przez Netflixa. Co z tego wyszło? Netflix Serial Ragnarok Małe miasteczko w Norwegii. Jedno z wielu. Standardowe problemy małomiasteczkowych mieszkańców. Czyżby? Lokalni celebryci i uciskana...Netflix Serial Ragnarok. Norweska wersja filmów o superbohaterach. Warto?