Netflix Film Xtremo

Netflix Film Xtremo. Kolejna Netflixowa produkcja. Podchodziłem z obawą bo Netflix i z nadzieją bo to film hiszpański. Do tej pory miałem okazję zobaczyć kilka filmów z półwyspu iberyjskiego i jest pod dużym wrażeniem. Co dostałem?

Netflix Film Xtremo – odświeżony Karate Kid

W trakcie oglądania tego filmu miałem wrażenie, że patrzę na zlepek kilku filmów. Znanych filmów. Powszechnie znanych filmów. Nie będę wymieniał co ja odkryłem bo tą zabawę zostawiam Wam. Ujawnię tylko moje dominujące ważnie czyli jak w podtytule: odświeżony Karate Kid.

Niestety dla filmu nie poszli całkowicie w tym kierunku. Za to usiłowano zachować balans pomiędzy tymi znanymi wątkami i każdy jakoś “uciągnąć” trochę dalej. Okazuje się, że ani jeden motyw nie został doprowadzony do satysfakcjonującego końca. Przynajmniej według mnie.

Netflix Film Xtremo – niespójny bo..

Podsumowując: przeciągnięto wątki ale nie dokończono. Mamy efekt dużej niespójności, jakby totalnej desynchronizacji. Nie mogłem się skupić na filmie. Ta niespójność powodowała u mnie wrażenie, że znów kolejny raz oglądam film z dużą ilością głupotek. Ale te głupotki można byłoby wybronić gdyby wybrano jedną, główną drogę. Wtedy były by zrozumiałe, akceptowalne. Bo byłby na to czas.

Netflix Film Xtremo – gra aktorska

Tu nie będę czepiał samej gry aktorskiej ale.. ze względu na wymienioną niespójność mamy takie efekty: dobrze zagrany klip np. o tym jak świetnie smakował banan na plaży w Kołobrzegu, tuż przed nim świetnie zagrane masowe mordobicie (z małym/dużym “ale” – odniosę się do tego na końcu) a tuż za nim krótki fragment psychologicznych rozterek w mrocznych oparach.

Była taka kiedyś zabawka. Kalejdoskop czy jakoś tak. Tuba w którą się patrzyło. Potrząsało się i miało się całkowicie inny obraz. Wystarczył delikatny ruch ręki by obraz, mozaika była odmienna. Taki też jest ten film. Zlepek pięknych szkiełek z których ktoś sklecił witraż niezrozumiały dla ogółu.

Netflix Film Xtremo – efekty specjalne, obraz, muzyka

Bardzo przyzwoite elementy

Netflix Film Xtremo – chęć obejrzenia ponownie za 2 lata

Nie. Jedynym elementem w tym filmie, który mógłby mnie ponownie przyciągnąć byłoby mordobicie ale trzaskanie kluczem francuskim w głowę kolejnego przeciwnika by ten za chwilę znów sztucznie zapełniał ekran niezbyt mi się podoba. Nie lubię sztucznych tłumów.

Netflix Film Xtremo – ocena końcowa

Jest to film przeciętny i niczym się nie wyróżnia na platformie Netflix. Ocena 5,7/10.

Trailer & Teaser

Powiązane artykuły

Komentarze

Netflix Film Xtremo. Kolejna Netflixowa produkcja. Podchodziłem z obawą bo Netflix i z nadzieją bo to film hiszpański. Do tej pory miałem okazję zobaczyć kilka filmów z półwyspu iberyjskiego i jest pod dużym wrażeniem. Co dostałem? Netflix Film Xtremo - odświeżony Karate Kid W trakcie oglądania...Netflix Film Xtremo