Magnum Quest. Tak powinno robić się gry

Magnum Quest. Tak powinno robić się gry. Każdy element tej gry mi się podoba. I jest rozwijana. Zapraszam na recenzję tej świetnej gry.

Da się grać bez kasy? Da się!!

W tej grze miałem okazję grać w dwóch trybach. Z kasą i bez. I powiem Wam, że nie poczułem dużej różnicy. W sumie to grając obecnie bez kasy mam wrażenie, że mogę to samo. Jednym warunkiem wspólnym dla tych dwóch trybów to po prostu aktywność. Gracz premium jedynie co może kupić to smocze okruchy, które może wydać na losowania bohaterów i drobne zakupy w grze (ekwipunek i elementy rozwoju bohaterów).

Gdybym miał doradzić, to warto zainwestować w tą grę na samym początku. W moje ocenie 200 pln wydane na wstępie to jedyne pieniądze jakie będziesz wydawał w tej grze. Ale spokojnie można i bez tego. Chodzi mi o to, że dzięki tej inwestycji początkowej szybciej osiągniesz punkt samowystarczalności. Czyli taki punkt, że pozostaje tylko regularnie klikać.

Ale da się i bez tej początkowej inwestycji. I to da się bardzo dobrze. Wręcz gra ta to czyste free2play z opcją zakupu. I jest ona niewymuszona kompletnie i nie narzucona graczowi. To mi się bardzo podoba. Dzięki temu wielu graczy free2play osiągnęło wspaniałe wyniki w dość akceptowalnym czasie. Dzięki temu mamy dużo aktywnych graczy i dzięki temu przyjemnie grać w grę w trybie multi/PvP. To nie jest martwa gra gdzie na pewnym etapie kilku koksów gra z kilkoma kosami przeciwko sztucznym przeciwnikom.

A jeżeli tak to mamy też i aktywne sojusze (i czat :D).

Sojusze są przyjemne

Rozwój, zarzadzanie, warunki, opcje i gildyjne wyzwania są proste ale dopieszczone. Jest to bardzo fajny element w grze i jeżeli ja osobiście niezbyt lubię grać w otoczeniu to akurat w tej grze sam prowadzę bardzo aktywny sojusz. Jest to kompletnie nieobciążające czasowo. To też duży plus.

Magnum Quest to ciekawa rozgrywka

No może jednak nie. Sama kampania może i jest ciekawa ale tylko na samym początku. Brakuje mi tutaj czegoś nieokreślonego. Czegoś co wyrwało by mnie z podejścia do kontentu w grze jako tylko pozycji do odklikania. By być uczciwym to przyznam, że twórcy bardzo się starają by urozmaicić te klikanie.

Magnum Quest

Ładna graficznie, dopieszczona gra w każdym elemencie, której siłą są bohaterowie. A w zasadzie ich rozwój. Rozwój jest prosty ale wymagający. Wymagający szczęścia. Otóż z kilku kopii takich samych bohaterów robimy jednego lepszego. I tak co każdy poziom. Dlatego trzeba mieć szczęście bo od szczęścia zależy losowanie. Czy wylosujemy to co chcemy. I każdy gracz czy fre2play czy premium musi liczyć na to szczęście.

Pod koniec awans jednego bohatera to jak otwarcie szampana (wielotygodniowe zbieranie elementów). Tak samo jest z ekwipunkiem. Ale na szczęście nie jest to ściana która zatrzymuje nasz postępy w grze. Obejściem jest dobór bohaterów. Każdy ma raptem kilka ale unikalnych umiejętności i warto pomyśleć nad złożeniem drużyny. Jeżeli dobrze to zrobimy możemy pokonywać znacznie silniejszych przeciwników.

Eventy

Nie ma ich dużo ale oferują przydatne rzeczy do zdobycia. Co ciekawe – gracz premium ma takie same szanse jak gracz free2play.

Magnum Quest i pozostałe elementy

Jak już wspomniałem grafika jest dopieszczona, ładna. Może to nie poziom Dawn of Titans ale jest bardzo dobrze. Granie bez pieniędzy jest możliwe jak najbardziej i sprawia dużą przyjemność. Częste update gry utwierdzają mnie, że to nie martwy produkt. Aktywność graczy zauważalna. Interakcja na czacie przyjemna. Co jakiś czas do zdobycia są kody do tej gry. Sojusze mają sens. Jest po prostu bardzo dobrze.

Magnum Quest – Podsumowanie

Zdecydowanie polecam. Jako zaletę dodatkową podam, że jest tam język polski (ale tak nie do końca wszystko z sensem jest przetłumaczone).

Ocena końcowa

Nie mam do czego się przyczepić. Z przyjemnością wystawiam wysoką ocenę.

Magnum Quest poradnik?

Niedługo napiszę serię artykułów w ramach poradnika do tej gry. Szczególnie skupię się na rozwoju bohaterów bo w sumie jest to jedyna rzecz, trochę niezrozumiała w grze. I jest to rzecz na której można stracić bez sensu za dużo zasobów.

Powiązane artykuły

Komentarze

Magnum Quest. Tak powinno robić się gry. Każdy element tej gry mi się podoba. I jest rozwijana. Zapraszam na recenzję tej świetnej gry. Da się grać bez kasy? Da się!! W tej grze miałem okazję grać w dwóch trybach. Z kasą i bez. I powiem Wam,...Magnum Quest. Tak powinno robić się gry