John Grisham i niedoceniony Zawodowiec

John Grisham to dosłownie gigant wśród pisarzy. Znamy go głównie z thrillerów prawniczych i kryminałów. A także z licznych ekranizacji jego książek. Dlaczego podkreśliłem w sumie jedną z najmniej znanych i niedocenianych jego pozycji? Bo mi się bardzo podobała? To oczywiście prawda. Zresztą przedstawiam na BeVario Life tylko to co mi się podobało.

John Grisham – Zawodowiec

„Zawodowiec” to powieść Johna Grishama, opublikowana w 2007 roku. Opowiada historię Ricka Dockery’ego, zmagającego się z problemami rozgrywającego, który gra dla profesjonalnej drużyny piłkarskiej we Włoszech po tym, jak jego kariera w Stanach Zjednoczonych dobiega końca. .

Po wydaniu książka otrzymała mieszane recenzje. Niektórzy krytycy chwalili zdolność Grishama do włączania elementów humoru i romansu do historii, podczas gdy inni uznali fabułę za przewidywalną, a postacie jednowymiarowe.

Mi za to osobiście książka niebywale wręcz się spodobała. Dlaczego?

John Grisham opisuje Włochy

Uwielbiam jeździć do Włoch. Byłem tam wielokrotnie. Sądzę, ze już “rozumiem” klimat życia w tym kraju. Mam już w sobie na stałe “zaszczepioną” taką nieokreśloną wrażliwość, która jest jak filtr. Gdy coś czytam, gdy coś oglądam, gdy coś jem w jakiejś restauracji czy smakuję życie w innych dziedzinach gdziekolwiek i kiedykolwiek wiem od razu czy coś jest prawdziwie włoskie czy tylko imituje.

“Zawodowiec” Grishama jest bardzo włoski. Prawdziwie. Sprawiło mi wielką przyjemność obcowanie z klimatem, bohaterem, historią przedstawionymi w tej książce. Po paru miesiącach po powrocie z kolejnych wakacji we Włoszech. To jakby wyostrzyło moje zmysły. Wyostrzyło moje wspomnienia. Polecam każdemu tą książkę a w szczególności miłośnikom Włoch.

Garść informacji o pisarzu

John Grisham to wysoko ceniony i bestsellerowy autor znany ze swoich thrillerów prawniczych. Jego książki często zawierają skomplikowane wątki, wciągające postacie i szybką akcję, dzięki czemu są popularne wśród czytelników, którzy lubią trzymające w napięciu i prowokujące do myślenia powieści.

John Grisham ma talent do ożywiania postępowań sądowych na stronie i splatania skomplikowanych historii, które trzymają czytelników w niepewności do samego końca. Jest autorem wielu bestsellerowych książek, w tym „Firma”, „Raport Pelikana” i „Zaklinacz deszczu”, a kilka jego dzieł zostało zaadaptowanych do odnoszących sukcesy filmów.

Zachęcam do wejścia na osobistą stronę internetową pisarza (link). Można zapoznać się z bogatą twórczością Johna Grishama. Brakuje mi na tej stronie pełnego wykazu filmów lub seriali bazujących na bestselerach pisarza. A sam znam wiele takich dzieł kinematografii i są one wyśmienite.

Powiązane artykuły

Komentarze