Jak wyłączyć Hyper V w Windows by uruchomić BlueStacks, Memu?

Jak wyłączyć Hyper V w Windows by uruchomić BlueStacks, Memu albo innego emulatora androida? To nie jest proste. Ale znam rozwiązanie!

Te i inne znajdziesz na mojej stronie czyli BeVario Life.

Konflikt Hyper V a emulatory

Nie jest istotne jakiego rodzaju emulatora androida używasz (BlueStacks czy Memu czy jeszcze inny). I tak możesz mieć problem w Windows 11. Przy uruchomieniu emulatora wyskoczy Ci powiadomienie, że emulator wykrył włączone funkcje Hyper V i niestety nie skorzystasz z programu.

W niektórych emulatorach jak np. Memu włączy Ci się opcja do autonaprawy. Poczujesz ulgę. Tak! Ktoś już o tym pomyślał. Włączasz autonaprawę (wymagany restart komputera) i… no znowu nie działa. Znowu ten sam komunikat.

Jak zwykle trzeba podwinąć rękawy i wziąć się do pracy samemu.

Sposoby wyłączenia Hyper V

Wytestowałem różne sposoby usuwania czy wyłączania tego dziadostwa bym w końcu mógł skorzystać z mojego emulatora. Bywałem na forum Windows i testowałem mnóstwo opcji. Chciałoby się napisać “o kant upy to”. Chciałoby się bardzo bo niestety te magiczne porady i rady nie działały.

Co testowałem:

  • bios
  • wyłączanie ręczne z poziomu panelu sterowania
  • reg
  • wspomniane autonaprawy
  • opcje w antywirusach

Nic to nie pomogło. Nie próbuj sam bo stracisz czas. Coś ma w sobie Windows 11 (ale też i poprzednie), że czasami jest uparty jak osioł. Mój poziom wkurzenia rósł już wykładniczo gdy natknąłem się na oazę spokoju i wybawienia. Uratował mnie emulator a w zasadzie internetowa strona poświęcona temu emulatorowi. Chodzi o BlueStack.

Jak wyłączyć Hyper V w Windows?

Okazało się, że wystarczy pobrać przygotowany przez BlueStack mały programik .exe i odpalenie go. Automatycznie zrobi porządek z Hyper V. Restart komputera i emulatory nagle, jak za magicznym dotknięciem różdżki działają.

Jak będę pisał recenzję emulatorów muszę to zapamiętać. Naprawdę BlueStack mi zaimponował w tym momencie. Ja wiem, że to w ich interesie jest by użytkownicy nie porzucili produktu przez taką upierdliwość. Ale oni zrobili to dobrze. Duży plus.

Jeżeli masz taki problem jak ja miałem to oto rozwiązanie: pobierz ten (link) mały programik i patrz jak to cudo robi porządek w mgnieniu oka. Zaoszczędzony czas możesz poświęcić na dobre gry na androida (ja lubię sobie w nie pograć na emulatorach). Pozdrawiam!

A o to wersja poradnika na YouTube!

Powiązane artykuły

Komentarze