Jak robić zrzuty ekranu na Netflix, HBO, Disney, Apple TV?

Jak robić zrzuty ekranu na Netflix, HBO, Disney, Apple TV? Z jednej strony nie jest to proste a z drugiej wręcz banalnie łatwo zrobić zrzut ekranu.

Dlaczego chcemy robić zrzuty ekranu na Netflix, HBO, Disney, Apple TV?

Nie wiem jak Wy ale ja po prostu chciałbym mieć jakąś scenę, którą mogę wykorzystać do zobrazowania mojego komentarza o danej produkcji. Często spotykane jest wykorzystywanie obrazów w ramach komentarza, opinii na YouTube. Mamy wenę twórczą i wydaje nam się, że wystarczy prosty krok a tu czarny ekran – nic się nie skopiowało. Co robić?

Zrzuty ekranu na Netflix, HBO, Disney, Apple TV – to nie działa!

Próbowałem programami (profesjonalne z wykupionymi licencjami) a także usługi online. Dosłownie nic nie działa. W tym momencie pomyślałem, że to może być trudny problem do rozwiązania a okazuje się być banalnie prosty. Przedstawiam rozwiązanie.

Jak robić zrzuty ekranu na Netflix, HBO, Disney, Apple TV?

W różnych przeglądarkach potrębujemy wykonać proste czynności w ustawieniach by móc zrobić ten wymarzony zrzut ekranu filmu na HBO czy serialu na Netflix. Uwaga – te zmiany są powodem, że mogą nam już nie działać gry przeglądarkowe więc warto pamiętać tą czynność by móc łatwo wrócić do wcześniejszych ustawień.

Jak robić zrzuty ekranu na Netflix, HBO, Disney, Apple TV?

Oto co trzeba zrobić:

  • Chrome – w Google Chrome po prostu wejdź w Ustawienia i kliknij sekcję System. Tam znajdziesz ustawienie Użyj akceleracji sprzętowej, gdy jest to możliwe. Kliknij suwak aby wyłączyć tę funkcje. Aby zastosować zmiany, konieczne jest ponowne uruchomienie przeglądarki (przycisk restart).
  • Wszystkie przeglądarki działające jako nakładki na Chrome – trzeba wykonać podobne czynności jak w oryginalnym Chrome
  • Mozilla Firefox – w ustawieniach musimy odnaleźć funkcję (sekcja wydajność) “użyj zalecanych ustawień wydajności” i ją wyłączyć.

Oprócz odblokowania możliwości robienia zrzutu ekranu podczas oglądania HBO, Netflix czy np. Apple TV odblokowujemy jednocześnie możliwość robienia filmów programami typu Bandicam.

Pozdrawiam

Wersja poradnika na YouTube!

Powiązane artykuły

Komentarze