Heroes of Dragon Age. Niedopracowana magia

Heroes of Dragon Age. Niedopracowana magia. Gra na Androida, która potrafi dostarczyć wiele zabawy by nagle całkowicie zadrwić z gracza. O co chodzi? Zapraszam na recenzję tej gry.

Heroes of Dragon Age

W grze mamy różne aktywności ale wszystko sprowadza się do jednego. Zdobyć najlepszych bohaterów z których ułożymy niepokonaną drużynę. Jest to prosty cel ale jego wykonanie już nie jest takie łatwe. I nawet nie chodzi mi o trudność w zdobywaniu wspaniałych bohaterów. Chodzi tutaj o trudność zdobycia tych właściwych z których ułożymy idealną drużynę. Cały rozwój czyli podnoszenie poziomów nie jest już tak trudne jak to by zdobyć wiedzę. Wiedzę jaką drużynę chcemy mieć i jacy bohaterzy będą do niej pasować.

Oczywiście, są sytuacje, że ta nasza najwspanialsza drużyna przegrywa z łatwością. No ale od czego są zdobywane kolejno, w ramach postępów rozwoju naszego konta, następne sloty na drużyny. Inne, równie wspaniałe.

Co mnie ujęło w tej grze: świat, kolekcjonerstwo i kombinowanie czyli sprasowywanie ze sobą bohaterów. No ale to nie są jedyne zalety jakie posiada ta gra.

Nawiązanie do dwóch słynnych przebojów

To, że ta gra jest zrobiona na bazie słynnego przeboju na PC (Dragon Age: Origins – totalnie wciągająca i wyśmienita gra) to rzuca się w oczy od razu. Trzeba przyznać, że każdy kto jest zaznajomiony z tym magicznym światem, będzie czuł się jak ryba w wodzie.

Natomiast zachwyciło mnie drugie nawiązanie. Chodzi o samą przeprowadzaną walkę oraz jej wstępem czyli ułożenie drużyny. Wyciągnięto tą rozgrywkę z wspaniałej gry, na której siedziałem długie godziny. Mowa tu oczywiście o Disciples.

Czyli mamy dwie świetne gry z których czerpano radośnie garściami. Czy cokolwiek mogło się nie udać? Mogło.

Tracenie konta znów i znów i znów…

Nie wiem kto tam odpowiedzialny jest za implementacje powiązania konta w grze z kontem zewnętrznym tak by nie traciło się postępów ale wiem jedno. Schrzanił robotę po całości. Gra co jakiś czas się wykrzacza. Na tyle jest to długi okres, że zdążysz naprawdę obrosnąć w mocne postacie. I nagle przychodzi ten dzień. Wykasowało Tobie konto. Oczywiście gra jest fajna, więc zagryzasz zęby i próbujesz od nowa. Ale znów. Przychodzi ten sądny dzień.

No ileż można?

Ja wytrzymałem dwie kasacje. Za trzecim razem pojawił mi się odruch wymiotny.

Heroes of Dragon Age – Podsumowanie

To jest krótka recenzja z prostego powodu. Ile bym nie napisał pozytywnych rzeczy o tej grze to nie zmieni jednego. Tracisz konto. Po prostu. Więc gra mimo swego uroku nie ma prawa przeskoczyć wyższej oceny niż RTX 3. To jest taki próg. Co poniżej to jest tragedia z różnych powodów. Inna gra o której pisałem (Dawn of Titans) też ma schrzaniony ten aspekt (niemniej w mniejszym stopniu). Dawn of Titans dostało trochę lepszą ocenę bo ma naprawdę zniewalająca grafikę. Z drugiej strony nie mogę ocenić drastycznie źle gry Heroes of Dragon Age bo gdy działa to ma w sobie to coś.

Powiązane artykuły

Komentarze

Heroes of Dragon Age. Niedopracowana magia. Gra na Androida, która potrafi dostarczyć wiele zabawy by nagle całkowicie zadrwić z gracza. O co chodzi? Zapraszam na recenzję tej gry. Heroes of Dragon Age W grze mamy różne aktywności ale wszystko sprowadza się do jednego. Zdobyć najlepszych bohaterów...Heroes of Dragon Age. Niedopracowana magia