Harlan Coben i jego wciągające powieści sensacyjne

Przeczytałem prawie wszystko co ten pisarz napisał i spokojnie mogę polecić jakąkolwiek jego książkę. Coben ma wyjątkowo lekkie pióro. Nie są to wymagające pozycje ale w pozytywnym sensie. Czyta się jego dzieła po prostu bardzo płynnie.

Harlan Coben ma dar do pisania

W zasadzie każdą książkę kończyłem z myślą “to już koniec?”. Pochłaniałem je jakbym jadł pyszne malutkie ciasteczka. Bez zastanowienia. Polecam jego książki na bardzo niezobowiązujące okresy. Nie musisz się skupiać i składać każde zdanie po trzy razy.

Mi szczególnie spodobał się cykl z Myronem Bolitarem. Uwielbiam gdy mogę spędzić więcej czasu z danym bohaterem. A jest on wyjątkowo ciekawy tak samo jak ciekawe są inne postacie w tym cyklu. Każda z książek to zamknięta historia sensacyjna z tym, że masz mnóstwo powiązań wątków pobocznych w ramach wszystkich książek wchodzących w skład tego cyklu.

Garść informacji o pisarzu

Harlan Coben to bestsellerowy amerykański autor kryminałów i thrillerów. Jest znany ze swoich wciągających wątków i złożonych postaci, a także z wykorzystywania zwrotów akcji i zaskakujących zakończeń. Jego książki często poruszają tematy rodziny, straty i oszustwa i zostały opisane jako trzymające w napięciu i rezonujące emocjonalnie.

Harlan Coben spotkał się z powszechnym uznaniem za swoje pisarstwo, a jego książki zostały opisane jako „uzależniające”, „wciągające” i „nie do odrzucenia”. Wielu recenzentów zauważyło jego zdolność do tworzenia napięcia i utrzymywania czytelników w niepewności do końca. Prace Cobena zostały opublikowane w ponad 40 językach i zaadaptowane do programów telewizyjnych i filmów.

Ogólnie rzecz biorąc, Harlan Coben jest bardzo szanowanym i popularnym autorem znanym ze swoich dobrze napisanych i wciągających powieści kryminalnych i thrillerów.

Harlan Coben – Strona internetowa 

Polecam zajrzeć bezpośrednio na stronę pisarza (link). W szczególności intersująca jest informacja (przynajmniej dla mnie) o tym jakie filmy lub seriale bazowały na powieściach Cobena.

lista: www.harlancoben.com/tv-film

Poniżej przedstawię na szybko informacje o wybranych książkach Cobena.

Harlan Coben – Bez skrupułów

„Deal Breaker” to pierwsza książka z serii „Myron Bolitar” autorstwa Harlana Cobena. Jest to powieść kryminalna, która opowiada historię Myrona Bolitara, byłego agenta sportowego, który został prywatnym detektywem, gdy próbuje rozwiązać sprawę zniknięcia swojego przyjaciela i byłego klienta, Christiana Steele.

Harlan Coben – Mistyfikacja

„Mistyfikacja” to kryminał Harlana Cobena. Opowiada historię Davida Becka, odnoszącego sukcesy biznesmena, który zostaje wciągnięty w sieć oszustw i niebezpieczeństw, gdy jego żona ginie w wypadku samochodowym. Prowadząc śledztwo w sprawie jej śmierci, Beck odkrywa złowrogi spisek dotyczący słynnego piosenkarza i tajemnicę z przeszłości jego żony.

Książka zebrała ogólnie pozytywne recenzje, a wielu chwaliło styl pisania Cobena i szybką fabułę. Recenzenci opisali książkę jako „ekscytującą”, „trzymającą w napięciu” i „nieprzewidywalną” lekturę, z dobrze rozwiniętymi postaciami i silnym poczuciem napięcia. Niektórzy zauważyli również sprytne zwroty akcji, które sprawiają, że czytelnicy nie mogą się domyślić aż do końca.

Harlan Coben – Zostań przy mnie

„Zostań przy mnie” opowiada historię trzech byłych przyjaciół z liceum, których łączy seria morderstw związanych z mroczną tajemnicą z ich przeszłości. Prowadząc śledztwo, zostają usidleni w sieci oszustw i niebezpieczeństw, które mogą ich zniszczyć.

Powiązane artykuły

Komentarze