Gra Jurassic World. Mnóstwo zabawy za darmo

Gra Jurassic World. Mnóstwo zabawy za darmo. Gra płatna. W sklepie towary za tysiące a można bawić się fantastycznie za darmo. Tak samo jakby się płaciło. Po prostu polecam tą grę.

Gra Jurassic World 

Być może jeżeli w Google wprowadziliście tą szukaną frazę to wyjdzie wam gra ale na PC. Jest to inna, w mojej ocenie gorsza gra. Gra na Android ma kilka cech wspólnych z tamtą grą ale okraszona jest po prostu przebogatym systemem walki PvP.

Jurassic World Evolution

Wersja na Pc czyli wieje nudą. Tak bym tytułował mój artykuł. A, że nie mam zamiaru tracić czasu na oddzielny wpis tutaj podkreślę tylko moje odczucia. Gra, która oferowana była w pierwszym momencie za 350 PLN nudzi się po 30 minutach. Gra, na którą hakerzy stracili 3 miesiące by ją złamać nie warta jest tego wysiłku. Gra do zdobycia pewnego czasu kompletnie za darmo na Epic Games. Jedyne co było fajne w tamtej grze to odtwarzanie i tworzenie nowych dinozaurów okraszone dość przyjemną grafiką. Kolekcjonerstwo. Ale i tak inna gra, o tej samej tematyce ale na Androidzie pokazała, że można to zrobić o wiele lepiej.

Gra Jurassic World

Gra ta co prawda stoi trochę niżej jeżeli chodzi o fajerwerki graficzne (ale przecież to gra na smartfona!) niemniej jest w swej bazie dość podobna do tej nudnawej gry, wspomnianej przed chwilą. Mamy wyspę, powoli odblokowujemy kolejne obszary na których możemy stawiać budynki. Budynki produkcyjne, budynki dekoracyjne dające premie do produkcyjnych. Budynkami produkcyjnymi mogą być zwykłe zabudowy typu sklep ale także same wybiegi dla dinozaurów.

Gra polega na gromadzeniu zasobów: złota, żywności, DNA dinozaurów (różne rodzaje) i punktów lojalnościowych. A celem nadrzędnym jest kolekcjonowanie coraz większej ilości oraz coraz lepszej jakości dinozaurów. Wystawiamy je do walki. Tryb PvE i PvP. Możliwości by spędzić czas w tej grze jest trochę. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że dosłownie wszystko można zdobyć za darmo

Nieliczne budynki premium dające niewielką przewagę w rozwoju można nabyć za pieniążki. Jest jednak ale. By mieć te najlepsze trzeba by opłacić abonament za 8 miesięcy i na dodatek przeczekać te 8 miesięcy bo są oddawane do użytku w określonym czasie (pomijam ich długotrwały rozwój). W tym czasie gracz grający za darmo mający zauważalną aktywność w trybie PvP może być o wiele, wiele dalej. Co prawda w trybie abonamentu dostajemy zawsze dwa razy więcej punktów lojalnościowych za aktywności ale trzeba być aktywnym by ten bonus zebrać. Tak więc kasa w tej grze to mniej niż opcja. Nie warto. Aktywny gracz free2play osiągnie top z łatwością.

Nie warto szczególnie gdy odblokujemy port (ok. lv 50) bo wtedy możemy handlować i sprzedawać to co nie potrzebujemy za to co potrzebujemy (oprócz samych dinozaurów).

Tryb PvP 

Tryb PvP ale także tryb PvE to ciekawe rozwinięcie systemu papier, nożyce, kamień. Na tyle ciekawe, że trzeba pomyśleć jak przy szachach. Ubaw mam przedni grając w te tryby. Wykonując zadania codzienne zdobywamy naprawdę pokaźną ilość i zasobów i samych dinozaurów.

Ocena końcowa

Nie mam do czego się przyczepić (prawie). Z przyjemnością wystawiam wysoką ocenę. Dobra grafika, ciekawa mechanika walki, spokojny rozwój, kompletny brak wymagania wkładu finansowego sprawia, że ta gra po prostu zasługuje na polecenie.

I odnośnie tego “prawie” – wstępnie oceniam grę na 9.5/10 ale ze względu na to, że po zakończeniu abonamentu tracimy dostęp do odblokowanych już (i rozbudowanych w między czasie) budynków premium to obniżam ocenę do 7.5/10. Nadal wysoko ale jak już nie jeden raz wspomniałem – będę mocno karał za wszelkie przejawy cwaniactwa w wyciąganiu kasy z kieszeni gracza.

Powiązane artykuły

Komentarze

Gra Jurassic World. Mnóstwo zabawy za darmo. Gra płatna. W sklepie towary za tysiące a można bawić się fantastycznie za darmo. Tak samo jakby się płaciło. Po prostu polecam tą grę. Gra Jurassic World  Być może jeżeli w Google wprowadziliście tą szukaną frazę to wyjdzie wam...Gra Jurassic World. Mnóstwo zabawy za darmo