Film The Losers. Prawie dobra mieszanka

Film The Losers. Prawie dobra mieszanka. Nie sugeruj się podtytułem tylko wejdź i przeczytaj recenzję o tym filmie akcji.

Film The Losers – szybkie wprowadzenie

Na wstępie poznajemy grupę śmiałków, których losy będziemy śledzić. Chodzi o zdradę i zemstę. Prosty szablon i najważniejsze utrzymany do samego końca. Po drodze wprowadzono super boginię ale zrobiono to wielce umiejętnie. Ogólnie to każdy wątek (czy główny czy poboczne) jest spójny i ma jakiś cel w tym filmie. To już bardzo dużo jak na produkcję, która ma tylko dostarczyć rozrywki w oparach prochu spowijającego szaloną liczbę pokonanych przeciwników.

Film The Losers – akcja i jeszcze raz akcja a raczej plagiat i jeszcze raz plagiat

Gdybym miał jakoś Wam przybliżyć ten film to posłużyłbym się bardziej znanymi produkcjami i wyszłaby mi na szybko mieszanka trzech filmów:

  • Mission Impossible – jeżeli chodzi o odbiór akcji i sposób nakręcenia
  • Niezniszczalni – jeżeli chodzi o grupę i sposób kreowania postaci. Takie przybliżanie poprzez humor. Zresztą humor jest dość podobny. Czasem drętwy a czasem śmieszy.
  • James Bond – główna zła postać jest “żywcem” zaczerpnięta z tej kultowej serii.

Nigdy nie miałem pretensji do filmu, że czerpie garściami z wielkich poprzedników. Jeżeli już, to mam pretensję za niezbyt dobry plagiat. No bo cóż trudnego iść przetartym już szlakiem. Okazuje się, że mnóstwo filmów poległo na tym polu.

Jeżeli chodzi o film The Losers to nie jest źle. W punkcie pierwszym i drugim jest dobrze. W punkcie trzecim natomiast jest słabo. Ale to wyjaśnię przy ocenie w punkcie: “gra aktorska”.

Film The Losers – wątki

Już wspomniałem o tym wcześniej ale warto powtórzyć zaletę tego filmu. Czuje się ogólny sens. Każdy kolejny wątek wprowadzany jest z rozmysłem. Każdy wątek znalazł się z konkretnego powodu i w odpowiednim momencie. Scenariusz jest przemyślany.

Film The Losers – gra aktorska – jest dobrze

Jeffrey Dean Morgan – bardzo mi się jego rola podobała (dla mnie top 1 w tym filmie). Zresztą cała obsada (oprócz opisanego niżej Jasona Patrica) zagrała dobrze lub bardzo dobrze.

Idris Elba – nie mogę powiedzieć, że źle zagrał ale zabrakło mi czegoś w tej kreacji. Jak sądzę aktor ten wpadł w jedną z niewielu dziur w scenariuszu. Zabrakło uwiarygodnienia bo zabrakło czasu dla tej postaci. Dostała podobny czas jak inni członkowie (ci trochę mniej znaczący) drużyny śmiałków ale za to dostała wątek bogatszy. I zabrakło właśnie tego czasu na uwiarygodnienie wątku. Szkoda bo ten aktor to mega petarda. Lubię te jego kreacje twardzieli.

Film The Losers – gra aktorska – jest źle

Jason Patric grający głównego “złola” nie udźwignął roli. Oglądając go miałem wrażenie iż “rating” filmu spada. Gdy tylko dostawałem ujęcia bez tego aktora “rating” filmu rósł. Nie podobał mi się skopiowany “złol” z James Bond bo dostałem wydmuszkę, kastrata, bez poczucia oglądania jakichkolwiek emocji w tej kreacji. Jest po prostu słabo.

Małe wyjaśnienie: w serii filmów o Bondzie przewinęło się mnóstwo złych postaci. W sumie każda z nich to była niezła, krwista kreacja. Więc pisząc o Bondzie piszę ogólnie ale także myśląc o jednym super złoczyńcy. Nie chcę zdradzać o kogo mi chodzi, mając nadzieję, że sami dojdziecie do podobnych wniosków.

Film The Losers – efekty i reszta

Jest na bogato.

Film The Losers – chęć obejrzenia ponownie za 2 lata

To nie jest film po który się sięga by znów przeżyć jakieś chwile emocji. Ale jest to film, jak ktoś puści w pokoju, który spokojnie można zobaczyć. To taka produkcja, która w trakcie oglądania błyszczy ale tuż po zakończeniu gaśnie maksymalnie. Trudno to opisać. Ja przynajmniej tak to widzę.

Film The Losers – ocena końcowa

Mimo iż napisałem o tym, że film szybko idzie w zapomnienie to sam w sobie ma naprawdę dużo walorów i trudno mu wystawić ocenę niską. Bo nie zasługuje na ocenę niską. Ja mam żal, bo widzę w nim ogromny potencjał, który jak wiemy nie został wykorzystany (nie dostaliśmy serii wartej zapamiętania). W pewnych aspektach podoba mi się bardziej niż film Niezniszczalni. Chyba chodzi o to, że bardziej podoba mi się dobór aktorów.

I tak już na koniec mam takie odczucie, że jakby dano jeszcze 5 dodatkowych minut w filmie dla wątku sporu na lini Clay vs Roque to byłby jeszcze lepszy film.

Ale nie.. zaraz. Z tym głównym złem chodzącym w osobie Maxa bez zmiany aktora jednak by się nie poprawiło znacząco.

Ocena: 6,8/10

Trailer & Teaser

Powiązane artykuły

Komentarze

Film The Losers. Prawie dobra mieszanka. Nie sugeruj się podtytułem tylko wejdź i przeczytaj recenzję o tym filmie akcji. Film The Losers - szybkie wprowadzenie Na wstępie poznajemy grupę śmiałków, których losy będziemy śledzić. Chodzi o zdradę i zemstę. Prosty szablon i najważniejsze utrzymany do samego...Film The Losers. Prawie dobra mieszanka