Film 6 Underground. Akcja od Netflixa

Film 6 Underground. Film akcji od Netflixa. Przyszedł czas by napisać szybką recenzję o tym filmie akcji. Jest w nim kilka elementów, które śmiało można polecić. No i jest to film od Netflixa więc tym bardziej warto zobaczyć na własne oczy, że nie wszystko co Netflix to złe.

Film 6 Underground – gdzieś to już widziałem

Znów mamy do czynienia z starym, sprawdzonym szablonem. Ale mi to nie przeszkadza a wręcz śmiało mogę powiedzieć, że jestem zadowolony. Film akcji to nie pole do wielkich popisów intelektualnych. Ma się dziać i ma nie razić głupota. Film 6 Underground pod tym względem mniej więcej trzyma się wyznaczonego schematu. Jest dobrze.

Film 6 Underground
@Netflix

Akcja i jeszcze raz akcja z dawką humoru

Początek filmu wgniata (pościg / ucieczka w mieście). Lubię ten styl kręcenia a w zasadzie podawania dania. Trochę mi to przypomina ujęcia z filmów o super bohaterów. Nie dziwię się, że zastosowano ten środek bo trudno uwierzyć, że w rzeczywistości tak długo jakikolwiek ścigany przez taką bandę oprychów by przeżył. No ale film podaje to tak umiejętnie, że ja daję się oszukać. Jest po prostu wystrzałowo.

Film 6 Underground – wątki

To co mi się podoba w tym filmie to też sposób na wyposażenie nas jako widzów, w niezbędny pakiet informacji o postaciach. Szybko, treściwie i nie czuję niedosytu. No może o tyle, że jest aż za bardzo “płytko”. Ale to już forma czepiania się indywidualnego.

Gra aktorska mogłaby być..

Mogłaby być trochę lepsza. Problem w filmach jest w tedy jak widzimy jakiegoś aktora, który grał wystrzałowo gdzieś a w oglądanym właśnie filmie jest tak.. blado. Czasami widz nie zwraca uwagę na chronologię i po prostu oglądamy “blady” wcześniejszy występ a ten “wystrzałowy” to z późniejszych czasów gdy aktor się rozwinął w swoich umiejętnościach.

Ale nie w tym przypadku. Ryan Reynolds będący już po drugiej części filmu Deadpool mógłby trochę dać z siebie więcej. I sam nie wiem czy te oba filmy Deadpool to zaleta w jego dorobku. Chyba ciążą. W filmie 6 Underground mamy jakąś wewnętrzną walkę pomiędzy Reynoldsem z filmu Deadpool a Reynoldsem z Safe House (osobiście wolę tą wersję).

Co do innych aktorów: no jest bardzo fajnie. Niezła mieszanka o bardzo różnych charakterach. Nie mam zastrzeżeń. A i ten “zły” jest zwyklejszy ale tez przez to lepszy (bo bez sztucznych udziwnień) niż w filmie The Losers.

Film 6 Underground od Netflix

Nie wiem czy wiele osób zdaje sobie sprawę ale ten film jest tzw. Netflix Originals a więc to produkcja, własność Netflixa. W kontekście narzekania na tego giganta warto sobie to zapamiętać. Wyszedł im bardzo przyjemny film.

Film 6 Underground to mnóstwo fajerwerków

Jest świetnie jeżeli chodzi o akcję i całą potrzebna otoczkę. Sceny są nakręcone z rozmachem. Początek filmu to wielkie C. Później trochę jakoś opada ale na szczęście nie dotrzemy do piszczącego cienki głosikiem małego c. Wiecie o co chodzi.

Chęć obejrzenia ponownie za 2 lata?

Bardzo mała. Znów kolejny film, który nie przebił szklanego sufitu. Nie ma w nim kultowości. Te stare wyjadacze pokroju Predator to jednak sztos i nie wiem co trzeba zrobić by się przebić do tej ligi. Może za dużo podobnych filmów. Czasem niektórzy twórcy usiłują coś dodać ekstra by osiągnąć niemożliwe i najczęściej kończy się to katastrofą.

Na szczęście w filmie 6 Underground niczego takiego nie ma. Wyszedł bardzo poprawny film akcji.

Film 6 Underground
@Netflix

Film 6 Underground – ocena końcowa

To jest bardzo poprawny film akcji. Śmiało można zobaczyć. Chociażby z takiego względu na element szaleńczej akcji w mieście o czym wspomniałem już na samym początku. A także warto zobaczyć ten filmy by przekonać się, że Netflix potrafi zrobić coś fajnego.

Ocena 6,8/10

Trailer & Teaser

Powiązane artykuły

Komentarze

Film 6 Underground. Film akcji od Netflixa. Przyszedł czas by napisać szybką recenzję o tym filmie akcji. Jest w nim kilka elementów, które śmiało można polecić. No i jest to film od Netflixa więc tym bardziej warto zobaczyć na własne oczy, że nie wszystko...Film 6 Underground. Akcja od Netflixa