Epic News Elements – News Magazine Blog Element

Epic News Elements – News Magazine Blog Element. Kupiłem tą wtyczkę mając nadzieję, że jako potężne narzędzie z ogromną ilością rozwiązań ukazujących nasze posty w różnych miejscach wypełni niedostatki moich szablonów. Czy się to sprawdziło?

Epic News Elements obeicuje wiele

Demo elementów tej wtyczki robi wrażenie. Wszystko wygląda fantastycznie i od razu nakłania do stwierdzenia, że to jest rozwiązanie naszych problemów. Niemniej włączając wtyczkę na różnych szablonach wychodzą jej niedoskonałości.

Jak się sprawdza Epic News Elements?

Wszystko zależy od szablonu WordPress. Szablony bardziej ukierunkowane na ukazywanie treści, wpisów i artykułów w formie bloków dużo lepiej przyswaja Epic News Elements pozwalając nam cieszyć się możliwościami tej wtyczki.

Ale z drugiej strony zazwyczaj takie szablony są samodzielne i dokładanie takiej wtyczki by mieć kolejne możliwości pokazywania bloków postów jest niezbyt dobrym pomysłem. Raz, że nowa wtyczka wchodzi z własnymi schematami kolorystycznymi i dopasowanie do naszej szaty graficznej to kolejny wysiłek czasowy a dwa, że to kolejne obciążenie dla naszej strony www, jej szybkości działania.

Jeżeli natomiast chodzi o szablony w których ewidentnie brakuje takich możliwości widzimy dopiero pełnię trudności w wykorzystaniu tej wtyczki. W ogóle uważam, że szablony robione są tylko w dwóch rozwiązaniach: ładny oparty na blokach zdjęć, nagłówków, separatorów ikon i tabach a także każdym innym małym ozdobnikiem ale pozbawionym rozwiązań zwykłych związanych z stronami typu “gazeta” lub wręcz całkowicie odwrotne rozwiązanie czyli mamy świetnie działając gazetę ale po prostu brzydką.

Epic News Emenets jest skierowany do tej pierwszej kategorii ale jak to bywa w większości przypadków szablony takie (nawet jak są oparte o rozwiązania typu WPBakery) nie przewidują pełnej zgodności w zaimplementowaniu takiej wtyczki. Jednym słowem – to się rozjeżdża. Tracimy czas na dostosowanie i efekt nigdy nie będzie w pełni zadowalający. To zawsze jest kompromis i kończy się zazwyczaj wyłączeniem wtyczki i pracy na samym szablonie.

Końcowe moje wrażenia: z ogromnej ilości dostępnych bloków to tych, które sąw pełni użytkowe i ładne i dające tzw. wartość dodaną jest może 3. Dodatkowo opcje dopasowujące każdy blok według mnie nie są łatwe do użycia (jak np. w szablonie Newspaper).

Epic News Elements – ocena

Mimo potencjału i użytkowości w określonych okolicznościach odradzam zakup tej wtyczki na Themeforest i oceniam ją na 5.5/10.

Powiązane artykuły

Komentarze

Epic News Elements - News Magazine Blog Element. Kupiłem tą wtyczkę mając nadzieję, że jako potężne narzędzie z ogromną ilością rozwiązań ukazujących nasze posty w różnych miejscach wypełni niedostatki moich szablonów. Czy się to sprawdziło? Epic News Elements obeicuje wiele Demo elementów tej wtyczki robi wrażenie....Epic News Elements - News Magazine Blog Element