Envato Elements to hit czy kit?

Envato Elements to hit czy kit? Ocena w tytule wskazuje na kit ale to nie jest prawda. Po prostu usługa ta jest skierowana do bardzo wąskiej grupy osób, które są w stanie w pełni wykorzystać potencjał Envato Elements. Dla całej reszty to stracone pieniądze.

Moje wrażenia po miesiącu użytkowania

Kompletnie nie spełniło mojego oczekiwania. Wyobrażałem sobie, że dość dużo będę mógł skorzystać za wydany miesięczny abonament (a kosztuje niemało). Okazało się, że bardzo trudno wykorzystać na tyle dużo treści by mieć poczucie uczciwości wzajemnej.

Envato Elements to usługa tylko dla PRO

I nie mówię o osobach posiadających umiejętności. Takich jest dużo na świecie. Mówię o osobach posiadających odpowiednie oprogramowanie, często bardzo drogie. Takich osób jest mało.

Ocena poszczególnych działów

  • logo, szablony graficzne – jeżeli nie posiadasz drogich programów to z tego nie skorzystasz. A to potężny dział
  • zdjęcia stockowe – bardzo dużo przejrzałem i okazuje się, że większość odpowiedników znajdziemy na portalach stockowych oferujących darmowe treści
  • filmy – sytuacja jak z zdjęciami
  • WordPress – wtyczki to w mojej ocenie “odpady”.  Nie ma co się oszukiwać – za dobrą wtyczkę trzeba zapłacić. I coraz częściej producenci wtyczek sprzedają bez pośrednika typu themeforest.
  • WordPress – szablony to w mojej ocenie bardzo duża męczarnia w przeglądaniu by cokolwiek ciekawego znaleźć. A ponadto tak jak z wtyczkami by w pełni zobaczyć czy dany szablon jest dobry (spełnia nasze oczekiwania) to trzeba na nim popracować. W tym dziale jest może z 10 szablonów z tzw. górnej półki. Reszta to odpady. Niestety w tym dziale mnóstwo jest tzw. nakładek a nie pełnych szablonów więc może się okazać, że ktoś nic nie znajdzie co by mu pasowało do projektu. A miesiąc mija szybko.

Envato Elements – Podsumowanie ogólne

Envato Elements jest reklamowany jako hit, na papierze wygląda jak hit a dla większości użytkowników będzie kitem. Totalnym. W mojej ocenie (a rzadko to się zdarza) mam poczucie kompletnie bezsensownie wydanych pieniędzy.

Biorąc pod uwagę koszt/ użytkowość dla zwykłych użytkowników to ocenię na 3.5/10. Gdybym ocenił pod kątem przydatności dla obrotnych freelancerów lub firm to podniósłbym do 6/10 (tylko działy obrazy, loga, filmy). W mojej ocenie tzw. dział wtyczki/szablony jest wabikiem i to drogim. Dużo korzystniej jest przeszukanie sieci i wybranie bardzo dobrej wtyczki premium lub szablonu i kupienie nawet dla siebie pełnej licencji (lub odkupienie licencji od firm kupujących potężne pakiety – wtedy to wyjdzie ułamek ceny wyjściowej). Wyjdzie to o wiele korzystniej dla użytkownika.

Envato Elements to hit czy kit? Nie polecam.

ps: jeżeli ktoś się zdecyduje to zdecydowanie odradzam miesięczny abonament. Dużo korzystniejszy jest ten roczny.

Powiązane artykuły

Komentarze

Envato Elements to hit czy kit? Ocena w tytule wskazuje na kit ale to nie jest prawda. Po prostu usługa ta jest skierowana do bardzo wąskiej grupy osób, które są w stanie w pełni wykorzystać potencjał Envato Elements. Dla całej reszty to stracone pieniądze. Moje...Envato Elements to hit czy kit?