Darmowy Fallout – Epic Games rozdaje gry

Darmowy Fallout – Epic Games rozdaje gry. Znowu. Jestem na Epic Games od samego początku. I mam bogatą bibliotekę wypełnioną darmowymi grami.

Oczywiście wiele tytułów to.. kwestia gustu (ah – dyplomata jestem). Niemniej raz na jakiś czas pojawiają się tytuły w mojej ocenie zasługujące na notę “sztos” i “muszę to mieć”.

Tym razem Epic Games rozdaje darmowe gry z serii (legendarnej wręcz) Fallout

Darmowy Fallout

Jest to stara gra (piszę łącznie o części 1 i 2) ale, jeżeli tak mogę się wyrazić, pięknie się zestarzała. Szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę kategorię czyli kamień węgielny czy fundament gatunków gier. Nie zawsze te legendarne dziadki są zjadliwe w obecnych czasach. Fallout nadal jest. Tym bardziej, że te znaczne mankamenty czyli ogromne odstawanie wizualne od współczesnych standardów wynagradza świetną fabułą i historią opowiadaną na wielu płaszczyznach (Fallout też w tej kategorii znacznie odstaje od współczesnych standardów ale w tym przypadku na plus – jest o wiele, wiele lepszy niż zdecydowana większość nijakich współczesnych tytułów).

Wiem, że dla wielu młodych graczy obcowanie z tą grą może być jak zderzenie ze ścianą ale nawet jak nie zamierzacie zanurzyć się w ten wspaniały świat to naprawdę warto skorzystać z oferty Epic Games. Darmowy Fallout (seria) to zacna pozycja na półce kolekcjonera gier.

Darmowy Fallout 1

Tło fabularne Fallouta to scenariusz typu historia alternatywna, gdzie Stany Zjednoczone próbują opanować fuzję nuklearną, dzięki czemu mogłyby w mniejszym stopniu polegać na ropie naftowej. Nie dzieje się tak jednak aż do 2077, zaraz po tym jak konflikt o złoża ropy naftowej prowadzi do wojny między Stanami a Chinami, który kończy się użyciem bomb atomowych, przez co gra dzieje się w postapokaliptycznym świecie.

Bohater gry jest potomkiem tych, którym udało się znaleźć schronienie w jednym z rządowych schronów przeciwatomowych. Gra rozpoczyna się w 2161 w środkowej Kalifornii, w Krypcie 13 (Vault 13). Jej bohater zostaje wysłany na poszukiwania urządzenia zwanego „water chip” (w wersji polskiej przetłumaczono tę nazwę jako hydroprocesor), ma on 150 dni na wykonanie zadania.

(to jest fragment z Wikipedii – więcej przeczytasz tutaj)

Link do gry na Epic Games: link

Darmowy Fallout 2

Akcja rozgrywa się w roku 2241, 80 lat po wydarzeniach znanych w Falloucie. Wioska Arroyo – założona przez głównego bohatera poprzedniej części gry, po dziesięciu latach suszy staje na krawędzi wymarcia. Gracz wciela się w rolę Wybrańca, któremu starszyzna dała zadanie znalezienia urządzenia przeznaczonego do naprawy świata po zagładzie nuklearnej – Garden Of Eden Creation Kit (w skrócie G.E.C.K.).

Aby je odnaleźć, Wybraniec musi przemierzyć pustkowia północnej Ameryki w poszukiwaniu zaginionej Krypty 13. Za punkt zaczepienia ma tylko metalową manierkę z symbolem 13. Jego plemię zakupiło ją od handlarza Vica, mieszkającego w pobliskim miasteczku Klamath. Stamtąd będzie stopniowo dowiadywał się o różnych społecznościach powstałych po wojnie nuklearnej, handlował, walczył, zawiązywał znajomości i pozyskiwał informacje.

Gdy gracz zdobędzie już G.E.C.K., okaże się, że mieszkańcy wioski zostali uprowadzeni przez Enklawę – paramilitarną organizację będącą pozostałością po dawnym rządzie, a wszelkiemu życiu na pustkowiach grozi niebezpieczeństwo. Z pomocą broni biologicznej w postaci zmodyfikowanego wirusa FEV, prezydent Stanów Zjednoczonych zamierza oczyścić świat z istot ludzkich o materiale genetycznym skażonym promieniowaniem i skolonizować świat na nowo czystą rasą ludzi, poprzez którą ma na myśli mieszkańców platformy wiertniczej będącej siedzibą Enklawy.

(to jest fragment z Wikipedii – więcej przeczytasz tutaj)

Link do gry na Epic Games: link

Darmowy Fallout 3

Kampanię gracz rozpoczyna jako rekrut organizacji o nazwie Bractwo Stali. Bractwo przydziela wiele misji, z których część obejmuje obszar istniejących dzisiaj miast i miejsc leżących na terenie Stanów Zjednoczonych, takich jak Freeport, Rock Falls, Preoria, Quincy, Springfield, St. Louis, Jefferson, Kansas City czy Osceolla. Na początku podróży przestrzenie pokonuje się na piechotę, jednak w czasie niektórych z misji można znaleźć różne pojazdy, które usprawniają podróż oraz zapewniają częściowo ochronę. Jednak pojazdy mogą zostać zniszczone bezpowrotnie, dlatego należy uważać na ich stan oraz w miarę możliwości naprawiać.

Wraz z wykonywaniem kolejnych misji gracz zyskuje coraz większą liczbę baz (bunkrów Bractwa Stali), co wiąże się z nowymi, coraz silniejszymi przeciwnikami. Gracz w miarę rozgrywki musi mierzyć się z bandytami, zmutowanymi zwierzętami, łupieżcami i robotami. W Bractwie Stali można wyróżnić dwa rodzaje jego członków. Są to wojskowi i naukowcy – tzw. Skrybowie. Wojskowi zdobywają poszczególne rangi wraz ze zdobywaniem doświadczenia, począwszy od kadetów, giermków, rycerzy aż do paladynów. Skrybowie są naukowcami, zajmują się głównie opracowywaniem nowych technologii, jak i poznawaniem „techniki starożytnych”, ludzi sprzed wojny atomowej.

(to jest fragment z Wikipedii – więcej przeczytasz tutaj)

Link do gry na Epic Games: link

Powiązane artykuły

Komentarze