Darmowy Death Stranding na Epic Games. Okazja na super grę za darmo

Darmowy Death Stranding na Epic Games. Okazja na super grę za darmo. Niestety okazja ograniczona czasowo. Tak jak to bywa na Epic Games. Platforma ta regularnie rozdaje darmowe gry. Jestem tam od początku i mam już przebogatą bibliotekę.

Darmowy Death Stranding – pełna gra?

Oczywiście to nie jest tak, że dostajemy grę z pełnym pakietem zawartości. Dzisiaj dość popularnym modelem sprzedażowym jest wypuszczanie na rynek “podstawki” i całego pakietu płatnych DLC.

Epic Games rozdaje gry w wersji bazowej ale to i tak super gorące oferty. Bo nawet w takiej konfiguracji jesteśmy w stanie całkowicie zapoznać się z grą i jeżeli nam naprawdę się spodoba to możemy dokupić sobie DLC.

Obecnie Epic Games to dla mnie top jeden platform typu biblioteki gier przypisanych do konta. Nie kupujemy kota w worku a sprawdzić co w worku już nie możemy (ah.. te czasy gdzie było mnóstwo pełnoprawnych, grywalnych gier). Epic Games daje nam możliwość “świadomych” zakupów.

Ale to zdarza się nieczęsto. Epic Games często rozdaje gry ale większość z nich to indyki (jedni gustują, ja nie). Czasami pojawia się supernowa. I właśnie ostatnio taką grę podarował nam Epic Games.

Darmowy Death Stranding – krótki opis gry

Akcja toczy się na terenie dawnych Stanów Zjednoczonych. Wdarcie śmierci spowodowało rozdzielenie się ludzkości oraz pojawienie się wynurzonych – poległych ludzi pochodzących z Plaży, krainy która jest łącznikiem z zaświatami. Pojawiają się gdy dojdzie do kompletnej martwicy ciała, zwykle po 48 godzinach od śmierci.

Chodzą po Ziemi w poszukiwaniu żywych osób. Wynurzeni powodują wielkie eksplozje zwane rozpróżniami. Mają one miejsce, gdy wynurzonym uda się schwytać człowieka. Po takiej eksplozji zostaje jedynie ogromny krater. Wdarcie śmierci również spowodowało pojawienie się substancji zwanej chiralium, powodujące deszcz zwany temporalem, jego krople przyśpieszają upływ czasu, a on sam jest zwiastowany przez odwróconą tęczę pozbawioną błękitnego koloru.

Chiralium wykorzystywane jest również przez ludzi, którzy wyrabiają z niego zaawansowane technologiczne bronie i narzędzia. Przez te wydarzenia, infrastruktura państwa została zniszczona, a populacja ograniczyła się do odległych kolonii, zwanych węzłami, które utworzyły Zjednoczone Miasta Ameryki (UCA).

Od czasu katastrofy, która zmieniła świat nie do poznania, kolonie musiały polegać na firmach takich jak Bridges. Firma ta miała w swoich zastępach kurierów, którzy dostarczają zaopatrzenie do miast. Podczas wypraw, obciążeni kurierzy muszą zmagać się z wynurzonymi, bandytami (mułami) oraz terrorystami. Bridges zaspokaja również różne rządowe funkcje i potrzeby w imieniu UCA.

Tragarze mają też do dyspozycji tzw. Ełdeki (ŁD – łącznikowe dziecko). Są to wcześniaki które odzwierciedlają stan między życiem a śmiercią. Dzięki nim kurierzy potrafią wyczuwać obecność wynurzonych. Tragarze niosą ze sobą ełdeki, które przechowywane są w kapsule symulującej macicę matki.

(streszczenie z wiki / więcej na wiki)

Darmowy Death Stranding – Okazja na super grę za darmo

Czytałem wile o tej grze. Obejrzałem mnóstwo materiałów na YT. Ale miałem opory z zakupem. Raz, że już wyleczyłem się z wydawania pieniędzy na lewo i prawo a dwa, że nie byłem przekonany, że grę polubię. Ale nęciło mnie to. W sumie to jest jedyny podpunkt na mojej liście gier z ostatnich lat, którego nie zrealizowałem.

A tu przyszedł piękny dzień i mam już tą grę w swojej bibliotece. Fantastycznie. Teraz tylko już wygrzebać czas by godnie przywitać tytuł.

Darmowy Death Stranding – link do darmowej gry

Poniżej przedstawiam link do gry na Epic Games. Nie wiem kiedy pojawi się ponowna okazja. Z tego co obserwuję te najlepsze gry często pojawiają się tylko raz w zakładce “za darmo”. Naprawdę rzadko pojawiają się dwa razy. Więc każdy kto ma okazję i nawet nie ma zamiaru zagrać w Death Stranding to zachęcam by skorzystać i zdobyć tą darmową grę. Kto wie jak gusta zmienią się za kilka lat a ponowna szansa na darmowy Death Stranding może się już nie pojawić.

Darmowy Death Stranding – kliknij by zdobyć grę: link

 

Powiązane artykuły

Komentarze