Darmowe subskrypcje YouTube. Co działa w 2023 roku?

Darmowe subskrypcje YouTube. Co działa w 2023 roku? Temat trochę poznałem w ramach rozwijania projektu BeVario Media na YouTube. Dużo bardziej interesujące jest SEO kanału i filmów o czym wcześniej nie wiedziałem.

Niemniej wracając do tematu. Czy da się w 2023 roku za darmo (i najlepiej przy małym wysiłku) zdobyć subskrybentów? Odpowiem od razu, że da się. Ale po jednym dniu testowania (z wykorzystaniem testowych, nowych kanałów stworzonych na potrzeby tego artykułu) wydaje mi się to jakaś praca w stylu pół centa/ sprawdzenie 10 captcha. Czyli praca nie dla “białych ludzi z Europy”.

Darmowe subskrypcje YouTube – jak to działa?

Na każdej stronie rejestrujemy się, dodajemy nasz kanał na YouTube, który chcemy polecać do subskrypcji, dodajemy filmy które będą poślubiane i czasami pod którymi można będzie pisać komentarze. Tak samo nasze czynności będą wyglądać wobec innych użytkowników: subskrybujemy, polubimy i komentujemy.

Są dwa rodzaje rozliczenia tych aktywności i są stosowane na różnych stronach typu sub4sub.

 • z góry ustalony plan finansowy (wybieramy darmowy) obejmujący określoną ilość czynności za które otrzymujemy określoną ilość zwrotu (np. subskrypcji). Tu są ograniczenia bo zazwyczaj ten darmowy plan obejmuje możliwość zdobycia tylko kilku subów na dobę. Zaleta to taka, że poświęcamy na czynności minimum czasu.
 • każda nasza czynność jest wyceniana na punkty za które kupujemy to co chcemy (określona ilość punktów za 1 suba). Tu nie ma ograniczeń – możemy subować i oglądać w nieskończoność i dzięki temu kupować duże ilości subów. Ale żeby nie było tak pięknie to jest ograniczenie w postaci ilości kanałów do subskrypcji i ilości filmów do obejrzenia. Jest tego zazwyczaj mało. A więc mało  zarabiamy i mało kupujemy subów.

Z tych dwóch sposobów wydaje mi się, że ten pierwszy jest stosowany przez strony typu “nie scam”. Ten drugi sposób to ryzyko w sensie, że jak zobaczysz, że dana strona stosuje ten model to jest duża szansa, że zostaniesz oszukany.

Darmowe subskrypcje YouTube – aplikacje

Próbowałem kilkunastu i każda to śmieć albo martwa strefa. Nic w mojej opinii nie działa. Dlatego skupię się tylko na stronach internetowych oferujących usługi sub4sub.

Darmowe subskrypcje YouTube – wykaz stron

Artykuł ten będzie cały czas uzupełniany o kolejne pozycje. Na bieżąco będę prowadził tutaj dwie listy czyli strony gdzie oszukują i strony gdzie się da. Pomijam kwestię wysiłku ale najważniejsze by skutecznie dostać tego subskrybenta. Oto te dwie listy:

Darmowe subskrypcje YouTube – strony scam (duże i małe scam)

 • ytbpals.com – mało możliwości uzyskania punktów za które wykupujemy subskrypcje. Po kilku minutach od momentu gdy wyczyścimy pulę okazuje się, że banują nasze konto oskarżając o to, że cofamy subskrypcję (czego nie zrobiłem) i cały nasz wysiłek jest pozbawiony zwrotu. Scam straszny!
 • www.instafollowers.co – oferta darmowych rzeczy nie działa – służy do pozycjonowania strony i łapania jeleni.
 • www.growrealsubscribers.com – wymaga podania swojego numeru telefonu! Chyba zidiocieli do reszty.
 • www.tubemine.net – to strona www apki. Tylko dlatego umieszczam bo apki nie działają a każda www pozycjonowana na intersujący nas temat a zachwalająca apkę uważam za scam. To zaśmieca tylko wyniki wyszukiwania.
 • monetizationway.com – można zarabiać kredyty, dodać kanał i film ale nie można wydawać kredytów na kupowanie czegokolwiek. Scam duży!

Darmowe subskrypcje YouTube – strony nie działające

Umieszczam tu strony które dają cokolwiek ale ja osobiście ich nie polecam ani w kwestii uzyskania czegoś za darmo ani w kwestii zakupów (nie ufam ze względu na obserwowane efekty).

 • mytoolstown.com – bardzo łatwo zarabia się kredyty za które kupuje się suby lub polubienia. Łatwo i szybko. No ale koniec pozytywów. W ogóle nie opłaca się wydawać kredytów na subskrypcje. Strona wykazuje, że np. kupiliśmy 30 i dostaliśmy 30 a nasz testowy kanał na YouTube pokazuje, że kompletnie nic się nie zmieniło. Jedynym powodem, że nie umieszczam tej strony w dziale “scam” jest to, że kupowanie polubień filmów na YouTube ma jakiś sens. Kupujemy 100, dostajemy 20, strona twierdzi uporczywie, że dostaliśmy 100. W mojej ocenie: stopa zwrotów subów 0%, stopa zwrotu like 20%.

Darmowe subskrypcje YouTube – strony działające (słabo)

 • www.sonuker.com – strona bazuje na opcji “darmowy plan”. Kilka czynności i zwrot kilka subów (max 5 na 12 godzin). 70% filmów zalicza (przy ostatnich twierdzi, że nie polubiliśmy i nie zasubskrybowaliśmy co jest fałszywe), zwrot 40% (czyli max 2 subów). Zdobyte suby na tej stronie średnio (średnio – słabo) się utrzymują.
 • www.subpals.com – w zasadzie klon poprzedniej. Te same wrażenia (zwrot 40%, utrzymanie subów itp.).
 • greatonlinetools.com – mnóstwo naszych akcji typu polubienia nie zalicza więc klikamy za darmo. Niemniej zalicza nasze subskrypcje. Kupione za kredyty subskrypcje są szybko dostarczane i stopa zwrotu wynosi 100%. Ale niestety znów nie jest tak różowo – subskrypcje dość szybko wyparowują. Porada: omijaj akcje z polubieniami filmów – szkoda czasu.

Darmowe subskrypcje YouTube – strony działające (średnio)

 • members.goviral.ai – strona ta jest w pozycji średnio a nie słabo tylko z 1 powodu. Łatwo zdobywa się punkty. Co na niej nie działa? Nie działa to co najważniejsze czyli dostanie subskrypcji i polubień (działa to jeżeli już w stopniu minimalnym). Zapomnijmy też o wyrwaniu komentarzy. Więc dlaczego jednak tak wysoko tą stronę oceniam? Fantastycznie działają wyświetlania filmu. To plus wyjątkowa łatwość w uzyskaniu kredytów przekonuje mnie jednak do korzystania z tej strony. Co więcej – mechanizm jest tak skonstruowany, że uważam iż oglądają często prawdziwe osoby.
 • www.ytmonster.net – mechanizm strony jest tak skonstruowany, że łatwo zarabia się kredyty na oglądaniu i niestety opłaca się właśnie wydawać te kredyty na wyświetlanie. Cała reszta czyli subskrypcje i polubienia są drogie.

Darmowe subskrypcje YouTube – podsumowanie

Nie jestem zadowolony z wyników jakie uzyskałem. Znalazłem wiele stron typu scam i wiele stron gdzie po prostu tracimy czas. A czas jest najważniejszy. Drugim czynnikiem to skuteczność i tu też, na tym polu jest tragedia. W mojej ocenie uzyskanie w taki sposób znaczącej ilości (ponad 1000) subskrypcji to głupia zabawa na wiele miesięcy. Bez sensu. Lepiej w tym czasie przygotować naprawdę dobry film z wartościową informacją i puścić go w YouTube i starać się go promować ręcznie na różnych socialmediach czy stronach internetowych. Oczywiście nie zapominając o SEO na YouTube.

A to moje wrażenia:

 • W mojej ocenie darmowe subskrypcje YouTube nie istnieją. Trudno napisać, że można je za darmo dostać jeżeli mówimy o pojedynczych sztukach w kontekście tygodnia i to uzyskanych z wielu źródeł przy poświęceniu dużej ilości czasu.
 • Darmowe like filmów na YouTube w zasadzie też nie istnieją – tu sytuacja jest nie wiele lepsza niż w przypadkach darmowych subskrypcji.
 • Jeżeli chodzi o darmowe komentarze: tu sytuacja jest najgorsza. Najmniej możliwości i najmniej skuteczności.
 • Jedynie co działa na niektórych stronach to ilość wyświetleń filmów. Tu można faktycznie zobaczyć jakiś rezultat. Pytanie czy skutecznie dobierzemy strony oferujące takie możliwości bez szkody dla naszego kanału. Są algorytmy na YouTube, które penalizują zbyt szybkie zamknięcie filmu (oznacza to, że film był nieciekawy). Jednak, jeżeli ktoś z rozwagą podejdzie do tego aspektu to faktycznie za darmo uzyska duże ilości wyświetleń filmu i co najważniejsze przy minimalnym własnym wysiłku.

Jeżeli sami natknęliście się na fajny sposób jak uzyskać cokolwiek za darmo – piszcie w komentarzach. Sam z chęcią wytestuję i opiszę na BeVario Life.

No i ostatnia uwaga – w mojej ocenie warto kierować się tym testem (lub zrobić swój) by wyselekcjonować strony gdzie na próbę można kupić pakiety subskrypcji, polubień, komentarzy na YouTube. Jeżeli coś, jakoś działa w formie darmowej to przynajmniej w ten sposób (nie gorzej) będzie działało w formie płatnej. A może dużo lepiej.

Ważne – przeczytaj

 • Do testów stworzyłem wiele kanałów na YouTube i kont Gmail (by sobie ułatwić proces). Oczywiście, to są moje subiektywne wrażenia i możliwe, że jakaś strona, która w mojej ocenie nie jest godna polecenia, okaże się dla kogoś wymarzona.
 • Może się okazać, że kilka dni po umieszczeniu danej strony na danej liście to ją przesunę (na gorszą zazwyczaj pozycję). Wynika to z tego, że wyparują całkowicie zdobyte suby (po 4-7 dniach).

No i na koniec: znów skorzystam by polecić mój kanał na YouTube czyli: www.youtube.com/@BeVarioMedia

Powiązane artykuły

Komentarze