AmyMovie – Movie and Cinema WordPress

AmyMovie – Movie and Cinema WordPress Theme. Kupiłem ten szablon rok temu na fali pragnienia ładnego opakowania moich opisanych wrażeń z obejrzanych filmów i seriali. I co z tego wyszło?

AmyMovie – ładnie przygotowane demo

Niestety jest to jeden z zdecydowanej większości szablonów do WordPress, który ma dopieszczony, fantastyczny design ale w demie. Nie mogę odmówić, że oglądając ten szablon człowiek ma od razu urodzoną i wyrośniętą myśl: będę jak Filmweb!

AmyMovie – praca na szablonie

Naprawdę starałem się dopasować szablon do moich potrzeb. Wbrew pozorom nie miałem fanaberii. Po prostu lepsze ukazanie listy filmów i serial w odpowiednich kategoriach. Nie dało się. Generalnie problemem tego szablonu jest ograniczenie “wolności” w dopasowywaniu. Jakiekolwiek wyjście poza predefiniowane strony i mamy problem.

Dodatkowo niezbyt dobrze działało zasysanie treści z IMDb. Zapłaciłem za dostęp do treści IMDb mając nadzieję na stworzenie łatwego “samograja”. Okazało się, że to nie działało płynnie i stabilnie tak jak zachwalali twórcy tego szablonu. W ogóle szablon nie przewiduje wiele możliwych rozwiązań jakie urodzą się w głowach twórców stron WWW.

Po moich początkowych porażkach zacząłem przeszukiwać (zaczynając od komentarzy na Themeforest) informacji o wrażeniach użytkownikach. Tam gdzie dało się to odwiedzałem strony komentatorów i analizowałem. Wniosek po tych poszukiwaniach: albo rezygnacja albo działanie szablonu na minimum potencjalnych możliwości.

AmyMovie – ocena

W tym przypadku nie wysłałem żądania zwrotu pieniędzy. Szablon ma potencjał, jest na tyle ładny, że postanowiłem zostawić zakupioną licencję w swojej bibliotece zakupionych elementów na Themeforest. Niemniej leży odłogiem. Czekam na pojawienie się potężnych aktualizacji ułatwiających pracę na szablonie a także odblokowujących obiecane a nie działające funkcje.

Na chwilą obecną odradzam zakup tego szablonu WordPress. Jest niedopracowany ale nie w stopniu całkowicie nie nadającym się to wykorzystania w projektach. Po prostu musimy włożyć ogromną ilość wysiłku by przystosować szablon do projektu i nie osiągniemy 100% zamierzonych celów. Szablon jest wysoce wyspecjalizowany i nie możemy łatwo dodać np. potężnego działu “blog/ recenzje w artykułach” i dodatkowo ukazać to na stronie głównej. Dużo sensowniej wygląda użycie szablonu innego, wielofunkcyjnego z odpowiednią wtyczką dodająca nam elementy “filmwebu”.

Ocena 4/10.

Powiązane artykuły

Komentarze

AmyMovie - Movie and Cinema WordPress Theme. Kupiłem ten szablon rok temu na fali pragnienia ładnego opakowania moich opisanych wrażeń z obejrzanych filmów i seriali. I co z tego wyszło? AmyMovie - ładnie przygotowane demo Niestety jest to jeden z zdecydowanej większości szablonów do WordPress, który...AmyMovie - Movie and Cinema WordPress